Galerii Pallas on nüüdsest avatud aastaringselt – näitus „Aega on aega ei ole“ ootab külastajaid kuni juuli lõpuni

27.07.2021

Tekstiilikunstik Aet Ollisaare ja sisekujundaja Madis Liplapi näitus „Aega on aega ei ole“ avas Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii tegevuses uue lehekülje, sest nüüdsest on galerii näitustele ning publikule avatud aastaringselt. Sellesuvise näituse esimesed nädalad on juba näidanud, et publikut jagub ka kuumadel päevadel, sest inimesed otsivad kunsti- ning näituseelamusi ka ringi reisides või kodulinnas puhkust veetes.
 
Näitus „Aega on aega ei ole“ on Aet Ollisaare ja Madis Liplapi esimene suurem ühisekspositsioon Tartus. Kahte autorit seob omavahel ühine tööruum Aparaaditehases, mis kannab tinglikku nimetust Stuudio 100 ja on praeguseks tegutsenud neli aastat. Nende aastate jooksul on mõlemal autoril valminud omajagu erinevaid projekte ning korraldatud mitmeid näitusi. Samuti on seljataga ühiseid kogemusi õppejõutööst ja näituseprojektidest Kõrgemas Kunstikoolis Pallas alates 1990ndate aastate lõpust tänaseni.  
 
Stuudio 100 kui loominguline keskkond on innustanud autoreid nii oma loomeprojektide teostamisel kui ka pakkunud võimalust erialasteks diskussioonideks.  Väljapanekus leidub sisustusdisaini objekte, gobelääne ja improvisatsioonilisi teoseid. Näituse keskmes on viimastel aastatel valminud teosed, kuid Aet Ollisaar eksponeerib näiteid ka varasematel aastatel valminud gobeläänidest.
 
Neljapäeval, 29. juulil kell 17 on publikul galeriis Pallas võimalik autoritega ka isiklikult kohtuda. Jalutuskäigul läbi ekspositsiooni saab kuulda lugusid näitusel välja pandud teoste kohta ning Aet Ollisaar ja Madis Liplap jagavad eredamaid hetki koostööst ateljees Stuudio 100.  
 
Rohkem infot näituse kohta leiab siit.
Link näituse fb üritusele.
Näituse kuraator on Aet Ollisaar ja kujundaja Madis Liplap.
 Aet Ollisaare tööde valmimist on toetanud Eesti Kultuurkapital. Näituse korraldamist toetab Kõrgem Kunstikool Pallas.
@stuudio100AetOllisaarMadisLiplap
 
Lisainfo:
Aet Ollisaar
Tel. +372 506 7281
E-post: aet.ollisaar [at] pallasart.ee
 
Galerii Pallas
Tel: +372 734 9954
E-post: galerii [at] pallasart.ee
Riia 11, Tartu
T–L 11.00–18.00
facebook.com/GaleriiPallas
Tagasi üles