Breadcrumb

FOKU avab fotokunsti väljapanekuga enda uue veebimüügi keskkonna

18.05.2023

Neljapäeval, 25. mail kell 17.30 toimub fotomuuseumis Fotografiska Tallinn Eesti Fotokunstnike Ühenduse (FOKU) uue veebimüügi keskkonna esitlus ning Eesti kaasaegsele fotokunstile pühendatud väljapaneku avamine.

Näitusel osalevad kunstnikud:
Hedi Jaansoo, Cloe Jancis, Eve Kiiler, Mari-Leen Kiipli, Karel Koplimets, Paul Kuimet, Marge Monko, Tanja Muravskaja, Birgit Püve, Silvia Sosaar, Ruudu Ulas

Kuraator: Kaisa Maasik

Kohapeal on intervjuuks valmis kunstnikud ja FOKU esindajad. Lisaks väljapandud teostele on veebis müügiks üleval ka laiem valik FOKU kunstnike loomingut.

Tutvu FOKU kunstnike teostega siin

Algusega kell 18.00 toimub näituse raames vestlusring teemal „Kaasaegse fotokunsti väärtustamisest”. Fotografiska Tallinn esimese korruse seminarialal vestlevad omavahel kuraator ja kunstiagent Lilian Hiob, fotokunstnik Tanja Muravskaja, kunstnik ja Filmiarhiivi juhtivspetsialist Aap Tepper ning Foto Tallinn kunstimessi korraldaja Kadi-Ell Tähiste. Vestlust modereerib Aleksander Eeri Laupmaa.

Teostega väljapanekust „FOKU esitleb: valik Eesti kaasaegset fotokunsti” Fotografiska Tallinn kohviku ja restorani aladel on võimalik teha tutvust kohapeal alates 19. maist ning veebis www.foku.ee/osta-kunsti.


Eesti Fotokunstnike Ühendus (FOKU) on toetusplatvorm ja esindushääl peamiselt kaamerapõhise kunstiga tegelevatele professionaalsetele kunstnikele. Meie eesmärgiks on tutvustada ja arendada kaasaegset kunsti, suurendada huvi visuaalkultuuri vastu ning kasvatada Eesti kunstnike tuntust nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel kultuuriväljal. FOKU kõige mahukamaks tegevuseks on rahvusvahelise kaasaegse kunsti biennaali Tallinna Fotokuu eestvedamine, mis toimub 2023. aasta sügisel seitsmendat korda. Koostöös Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega (EKKAK) korraldab FOKU üle aasta ka Eesti ainsat kunstimessi Foto Tallinn. Järgmine mess on tulekul 2024. aasta sügisel.

Pildil: Paul Kuimet What It Is To Be What You Are Not 6 (2022) (vasakul)
Birgit Püve „Võitja I” (2016) (paremal)

Lisainfo:
Kaisa Maasik
Tel: +372 5396 2524
E-post: kaisa.maasik@foku.ee

Tagasi algusesse