Breadcrumb

Eve Kase näitus „Üksindus ja üksmeel“

04.05.2023

Olete väga oodatud neljapäeval, 4. mail Eve Kase näituse „Üksindus ja üksmeel“ avamisele Tartu Ülikooli raamatukogu teisel korrusel. Näitus toimub kirjandusfestivali Prima Vista, „Soovides võimatut“ raames. Alustatakse 4.05.2023 kell 16.30 Tartu Ülikooli raamatukogu III korruselt. Näitus jääb lahti kuni 4. juunini.

NB! Neljapäeval avamisele tulevaid näitusi on raamatukogus rohkem - samal päeval alates kella 16.30st tulevad avamisele veel Ardo Sägi, Pallase meediadisaini osakonna tudengite, Toomas Kalve ja Andrus Kanneli näitused ja need toimuvad järjest ülemistest korrustest alates ja allapoole liikudes.

Lisainfo Prima Vista kohta: https://kirjandusfestival.tartu.ee/

Eve Kask
„Üksindus ja üksmeel“

Olen salvestanud vestlusi mulle oluliste inimestega olulistel teemadel olemuslikust ja olemisest, vananemisest, elust ja surmast. Vestluste üksikud fragmendid olen „kudunud“ joonistusteks, millest kujunevad omamoodi mõtete mustrid ja lõppkokkuvõttes suhtevõrgustik – pooleldi loetamatu maastik. 

Kõigil mu vestluskaaslastel on elus kõrged ideaalid ja väärtushoiakud. Aga… „Elus on kaks võimatut asja – üksindus ja üksmeel“, on öelnud Jan Kaus. „Inimloom otsib lähedust, mõistmist, armastust. Tahab jagada. Me oleme sotsiaalsed loomad ja me kardame üksindust. Me pürgime üksmeele poole seda kunagi tegelikult saavutamata.“ 

Samamoodi ebatäiuslik, kui on inimene, on ebaühtlane ka minu joonistatud maastikukude. Unistagem siis võimatust – et keegi ei peaks taluma äärmuslikult eksistentsiaalset üksindust ja et inimkond jõuaks pöörata üksmeelele olulises – päriselt ära ennasthävitavatelt rööbastelt.

Palju tänu mu vestluskaaslastele: Edith Hermann, Ingelise Israel, Jan Kaus, Maarja Kangro, Eva Koff, Eha Komissarov, Mari Kurismaa, Tiit Pääsuke, Sirje Runge, Tiina Sepp.

Tänud Eesti Kultuurkapitalile!

Lisainfo: 
Tartu Ülikooli raamatukogu
Wilhelm Struve 1, 50091 Tartu
E–R 9.00–21.00
L–P 12.00–18.00

Tagasi algusesse