Breadcrumb

Erik-Arne Uustalu pannoo „Mees ja meri. Gustav Ernesaks“ EMTAs

27.10.2023

20. oktoobril 2023 avati Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Gustav Ernesaksa 115. sünniaastapäeva raames ning EMTA ja Eesti Kunstnike Liidu koostöös pidulikult Erik-Arne Uustalu pannoo „Mees ja meri. Gustav Ernesaks“.

1983. aastal valminud suuremõõtmeline (127 x 264 cm) pannoo „Mees ja meri. Gustav Ernesaks“ kuulub Eesti Kunstnike Liidu kunstikogusse. Teoses ühendab autor unikaalsel ja talle isikupärasel moel jõulise graafilise käekirja, ajastu ühe lemmikmaterjali alumiiniumi ning nõudliku söövitustehnika.

Metallikunstnik ja disainer Erik-Arne Uustalu (1936–2018) lõpetas 1961. aastal Eesti NSV Riikliku Kunstiinstituudi kiitusega. 1965. aastal disainis ta Eesti disainiloos märgilise radioola Estonia 4, mida tootis Punane RET. Aastal 1984 pärjati Uustalu Eesti NSV teenelise kunstniku aunimetusega. Tema 1968. aastal loodud söövitustehnikas alumiiniumpannoo "Noored" on kultuurimälestisena muinsuskaitse all.

EMTA 4. korruse fuajees eksponeeritud pannoo avamisel esinesid sõnavõtuga EMTA rektor prof. Ivari Ilja ja EKLi asepresident Vano Allsalu ning muusikalise tervitusega Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koor Hirvo Surva dirigeerimisel. Uustalu eluloost ja loomingust rääkis kunstiteadlane Juta Kivimäe, õhtu lõpetas vestlusring Ernesaksa õpilaste ja endiste kolleegidega koorijuhi elust ja loomingust.

Tagasi algusesse