Breadcrumb

EKLi partnerresidentuur Soomes: taotluste tähtaeg 15. mai!

08.05.2023

Eesti Kunstnike Liidu koostöökokkulepe Vantaa kunstnike liiduga pakub ühele EKLi või selle alaliidu liikmest kunstnikule võimaluse elada ja töötada 2023. aasta septembrikuus Soomes Vantaa kunstnike külaliateljees Gjutars (Taiteilijatalo Gjutars (Artist House Gjutars), Vanha Kuninkaalantie 6, 01300 Vantaa). Vastavalt kokkuleppele viibib samal ajal Tallinnas EKLi külalisateljees omakorda Vantaa kunstnike liidu poolt lähetatud kunstnik Johanna Rytkölä. Eesti kunstnikest on varem Vantaa residentuuris viibinud Tiiu Rebane, Kai Kaljo ja Mari-Leen Kiipli.

Vantaa residentuur asub romatilises puumajas, jalutuskäigu kaugusel Tikkurila raudteejaamast. Lisaks tutvumisele Vantaa kunstnike tegemistega ja rahulikus keskkonnas töötegemisele pakub residentuur hea võimaluse tegutsemiseks Soome pealinnas – rongisõit Tikkurilast Helsingi linnasüdamesse kestab kõigest paarkümmend minutit; kohapeal on tasuta kasutamiseks jalgratas.

Kuuajalise residentuuri kestel on kunstniku käsutuses tasuta elu- ja tööruum (ca 35 m2), köök, dush, WC, TV ja internetiühendus; lisaks kaasneb toetus reisikuludeks 200 eur ulatuses. Eelneval kokkuleppel on võimalik esitleda oma loomingut, korraldada näitusi ja üritusi külalistemaja esimesel korrusel paiknevates ruumides.

Gjutars külalisateljee kohta lähemalt www.vantaantaiteilijaseura.fi/gjutars-residenssi/residenssi/ 

Taotlemiseks tuleb esitada: 
1) vabas vormis taotlus viibimiseks Vantaa residentuuris (1.-30.09.2023);
2) motivatsioonikiri, mis sisaldab ülevaadet loomingulistest eesmärkidest ja tegevusest seoses residentuuris viibimisega (kirjeldage, mida soovite kohapeal ette võtta; samuti kirjeldage enda loomingulist tegevust üldisemalt ning seda, kuidas residentuuris viibimine võiks seda toetada);
3) CV.

Taotlus koos eelnimetatud lisamaterjalidega tuleb esitada hiljemalt 15.05.2023 e-posti aadressile ekl@eaa.ee, lisades e-kirja teemareale „Vantaa residentuur“. Taotlused vaatab läbi komisjon, kuhu kuulub lisaks EKLi juhatuse esindajale vähemalt üks kujutava ja üks tarbekunsti valdkonna esindaja.

Taotleja peab olema Eesti Kunstnike Liidu või selle alaliidu liige ning valdama küllaldasel määral inglise ja/või soome keelt.


Vantaa kunstnike liit www.vantaantaiteilijaseura.fi 

Lisainfo: ekl@eaa.ee 
 

Tagasi algusesse