Breadcrumb

Eesti Olümpiakomitee Eesti meistrivõistluste medali kujundamise konkurss

15.04.2024

Eesti Olümpiakomitee (EOK) kuulutab välja konkursi 20252028 välja antavate Eesti meistrivõistluste medalite erikujunduse loomiseks. Medalitega autasustatakse järgneval neljal aastal Eesti meistrivõistluste esikolmikut enamikel spordialadel. 

Konkursil on oodatud osalema kõik, kes soovivad luua midagi ainulaadset, mis jääb sportlastele meenutama Eesti meistrivõistluste medalivõitu aastatel 20252028.

Medali kavandite esitamise tähtaeg on 12. juuni 2024.a (k.a).

Tingimused:
Korraldajad ei sea piiranguid medali suuruse ega kuju osas, ent eelistatud on mõistlikkuse piiridesse jäävad lahendused. Palume arvestada, et tootmisele kuulub täiskomplekt medaleid, kuld-, hõbe- ja pronksmedal, mis peavad moodustama ühtse terviku. Täiskasvanute meistrivõistluste medalid on originaalmõõdus, noorte ja seenioride meistrivõistluste medalid on originaalmõõdust väiksemad.

Lubatud on esitada ka eritasapinnalisi kujundusi (2D ja 3D). Tehnilised võimalused lubavad valmistada erinevate viimistlustega pindasid (muster, krobelisus jne) ja poleerida läikima kõrgemat tasapinda (tähed, logo, medali ääred jne). 

Medali valmistamise materjali esmane eelistus on metall. Metallile värvi kandes peab iga värv olema ümbritsetud eraldi kõrgemate äärtega. Lõpliku otsuse kasutatava materjali kohta langetavad korraldajad pärast konkursi lõppu koos konkursi võitjaga.

Kohustuslikud elemendid medalil: esiküljel peab olema EOK logo (Lisa 1) ja kiri Eesti meistrivõistlused, tagaküljel peab olema piisavalt ruumi, et graveerida vähemalt 4 rida – sugu ja vanuseklass, võistlusala, koht, tulemus  (nt Poisid U18, kümnevõistlus, I koht, 7550 punkti). 

Kujundus peab sisaldama ka medalilindi kujundust ning ette nägema lindi kinnitust. Lindi kinnituseks on lubatud pakkuda erilahendusi.  

Medali kavandiga peab olema kaasas kirjalik ülevaade või lugu, mis kirjeldab kujunduses kasutatud motiive ja inspiratsiooni allikaid.

Konkursile esitatud tööd on Eesti Olümpiakomitee omand, mida võib muuta koostöös kavandi autoritega vastavalt medali valmistamise tehnoloogiatele ja eripäradele.

Konkursil osalemiseks:
Tuleb saata kavand ja idee kirjeldus hiljemalt 12. juuniks:

  • E-posti aadressile jaanika@eok.ee (kirja pealkiri „Eesti meistrivõistluste medali kujundamise konkurss“). NB! e-kirja teel on aktsepteeritavad .PDF ja .JPG formaadis tööd või 
  • Aadressile Eesti Olümpiakomitee, Jalgpalli 1, Tallinn, 11312 (märksõna „Eesti meistrivõistluste medali kujundamise konkurss“).

Kaaskirjale peab olema lisatud autori nimi, telefoninumber ja e-posti aadress.
NB! Kavandile ei ole vaja panna autori nime ega kontakte.

EOK valib välja 3 tööd, millised pannakse rahvahääletusele. Enim rahva hääli kogunud kujundus on võitja.
Konkursi tulemused tehakse teatavaks hiljemalt 20. juulil 2024. aastal.

Võitjale on määratud preemia 1000€ (brutotasu).

Konkursi üldtingimustele on lisatud Lisa 1, kus on kohustuslike elementide kujundused.
Vaata ka: Eesti Olümpiakomitee visuaalne identiteet 2021.


Lisainfo:
Jaanika Eilat
jaanika@eok.ee 
tel 53858353


 

 

Tagasi algusesse