Breadcrumb

Eesti kunstnikud osalevad rahvusvahelisel kunstifestivalil Kutaisis

08.05.2023

OKAPI Galerii osaleb teist aastat rahvusvahelisel kaasaegse kunsti festivalil Caravan Art Forum Kutaisis, Georgias, kus esitleb tänavu Toomas Kuusingu graafikat ja Temuri Khvingija fotograafiat. Festivali programm hõlmab temaatilist konverentsi, töötubasid ning näituseid, mis on avatud kuni 1. juulini 2023.

Festival leiab aset iidses Kutaisi linnas, mis toimib ida ja lääne vahelise kunstipunktina, kus saavad kokku kunstnikud, fotograafid, kunstiajaloolased ja kuraatorid Georgiast, Eestist, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Leedust, Hollandist, Poolast ja tänavuse fookusriigina Kreekast. Festivali peanäitus “Dimitris Letsios (1910-2008). Pikk teekond Kreeka valgusesse ja varjudesse” toimub Tsereteli Riiklikus Ülikoolis ja selle keskmes on Thessaloniki visuaalkunstide muuseumide ühendorganisatsiooni MOMus kollektsioonist pärit ajaloolised fotod; samuti Pavel Lutsenko fotoseeriad Kutaisi Foto- ja Kinokroonikate muuseumist. 

OKAPI Galerii ja Eesti autorid osalevad festivalil korraldajate kutsel teist aastat. Toomas Kuusingu teoste keskmes on, nagu ikka, tema peamine inspiratsiooniallikas ehk inimene, kellesse kerge irooniaga suhtudes loob ta sürrealistliku ja mütoloogilise sisu ja väljanägemisega situatsioonilisi pilte. Teise,
Temuri Khvingija värskeim fotoprojekt seevastu uurib kesk- ja ühiskondlikke teemasid post-apokalüptilises maailmas, mille eesmärk on vaatajat nii šokeerida kui inspireerida tegema muudatusi omaenese elus. Ühtlasi saab festivalil näha ka loomingut Georgia autorilt Mikheil Gogava, kelle hiljutine Saaremaa-residentuur kasvas välja just möödunud aasta festivalil vahetatud kontaktidest. Residentuuris loodud teoseid eksponeeriti omakorda OKAPI Galerii ruumides Tallinnas tänavu aprillis.

Lisaks toimuvad näitused erinevates sise- ja välisruumides Kutaisi linnas ning mai alguses kuulus programmi ka temaatiline konverents Kutaisi Riiklikus Ajaloomuuseumis. Konverentsil käsitleti selliseid teemasid nagu uuemad restaureerimistehnoloogiad muuseumides, tulevikumuuseumi temaatika, Kutaisi kultuuriline potentsiaal, rahvusvaheline kultuurivahetus ja kaasaegne Georgia kunst. Konverentsiga kaasnes omakorda videokunstiprogramm ja vabaõhulinastused, performance ja meistriklass ning kontserdid Thessaloniki Riikliku Sümfooniaorkestri esituses.

Festivali Caravan Art Forum korraldab 2000. aastal loodud Caravansaraï rahvusvaheline kunstivahetusprogramm, mis baseerub korraga Pariisis Prantsusmaal ja Tbilisis Georgias. Programmi eesmärk on edendada kunsti loomist ja levitamist ning kultuuridevahelist dialoogi, arendada koostööd ja mobiilsusprojekte Euroopa ja Aasia ning lääne ja ida vahel. Caravan Art Forum on programmi üks väljund teiste seas, selle asutajate ja toetajate seas on ka Kutaisi Linnavalitsus, Georgia Kultuuriministeerium, MOMus (Thessaloniki, Kreeka) ja Euroopa kunstiprogramm Apollonia (Strasbourg, Prantsusmaa) ning Kreeka ja Prantsusmaa saatkonnad Georgias. 

Pildil: Toomas Kuusing „Vaimsuse külv taevast“

Link fotodele
Lisainfo: info@okapi.ee

Tagasi algusesse