Eesti Kunstnike Liidu galeriid avanevad 3. maist

03.05.2021

Alates esmaspäevast on võimalik taas külastada EKL galeriisid. Vabaduse galeriis on avanemas Enn Põldroos näitus „Murdejooned“. Hobusepea galeriis jätkub Ann Pajuvälja ja Misa Asanuma ühisnäitus „Kevad ekspress“, Draakoni galeriis Raul Kelleri isiknäitus „Ideaalmaaillmad“ ja Hop galeriis Kärt Ojavee näitus „Episoodid 1,2,3 ja 8“.
 
EKL galeriides kehtib riigi poolt kehtestatud 25% ruumide täituvuse nõue ja siseruumides maski kandmise kohustus ning 2+2 nõue.
 
Enn Põldroos „Murdejooned“ Vabaduse galeriis. Väljapanek koosneb perioodil 2019–2021 valminud teostest, kus kunstnik on ühendanud maalikunsti digitaalse töötlusega. Näitusel mõtiskleb Enn Põldroos piirisituatsioonide tekkimisest inimeste sisemaailmas: „Mind on hakanud huvitama kujutluspilt, mille kohaselt iga mõte, toiming või seisukohavõtt sisaldab endas juba algusest peale vältimatult ka oma vastandit. Kuid hoidugem kiirustavast väärtushinnangust, sugugi mitte alati ei tähenda see igavikulist kurja ja hea kahevõitlust, vaid olemuslikku ehitusplaani.“ Näitus jääb avatuks 26. maini.   
 
Ann Pajuväli, Misa Asanuma „Kevad ekspress“ Hobusepea galeriis. Näitus juhatab vaataja kevade südamesse. Põimides omavahel joonistust, keraamikat, betoonelemente ja leidobjekte, moodustab väljapanek uitava jutustuse mujal olemise igatsusest ja fiktiivsete maailmade loomisest. Kunstnikud kutsuvad vaatajat meelelisele rännakule, milles on segunenud tajutud esemete ja nähtuste lohutav tuttavlikkus ning mõttekujutelmade mängulised stseenid. Näitus jääb avatuks 17. maini.
 
Raul Keller „Ideaalmaaillmad” Draakoni galeriis. Installatsioon koosneb kolmest sarnasest oktoobrist 2020 kuni jaanuarini 2021 inimeste kodudes ringelnud rändnäituse komplektist. Komplektid on teostatud analoogfotograafias tuntud kontaktkoopia printsiibil kesk- ja suureformaadilistest negatiividest. Igaüks, kelleni näitusekomplekt jõudis, sai võimaluse eksponeerida kodus vabalt valitud pildikogumit ja kuulata väikesest kaasaskantavast kõlarist näituse jaoks loodud helifooni. Lisaks oli igal osalejal võimalus kaasapandud ühekordse mustvalge fotoaparaadiga teha üks näituseteemaline foto. Näitus jääb avatuks 15. maini.
 
Kärt Ojavee „Episoodid 1, 2, 3 ja 8” Hop galeriis. Kärt Ojavee on disainer, kunstnik ja õppejõud, kelle loomingus kohtuvad tänapäeva tehnoloogilised uuendused ja tekstiilikunst, mille praktilisse ja teoreetilisse arengusse kunstnik mitmekülgselt panustab. Viimastes koostööprojektides on ta töötanud ka kostüümi- ja lavakunsti valdkonnas. Näitusel on kolm väga erineva otstarbega kangatükki ühte kootud kaotades nõnda justkui nende sotsiaalse eristuse ning tuues nad tagasi oma esialgsesse kangas-olekusse. Näitus jääb avatuks 18. maini.
Tagasi üles