Breadcrumb

Eesti Kunstnike Liidu 24. aastanäituse avamine juba sel reedel!

28.05.2024

Olete oodatud Kevadnäituse 2024 avamisele 31. mail kell 18 Kunstihoone Lasnamäe paviljonis

Tallinna Kunstihoone Lasnamäe paviljonis avatakse Eesti Kunstnike Liidu iga-aastane kevadnäitus, mis pakub publikule värvika ülevaate Eesti viimaste aastate kunstist. Näitusel on eksponeeritud 55 kunstniku ja kollektiivi tööd, mis on valitud 252 ideepakkumise hulgast. Tänavune väljapanek keskendub just skulptuurile ja noorte kunstnike loomingule. 

Kevadnäitusel keskendutakse mitmele teemale. Üks neist on linnaruumi küsimused, mida käsitlevad teosed uurivad hoonete ja taristu muutuvat olemust, tõstes esile kunsti ning elukeskkonna seoseid. Näeme ka graafika ja skulptuuri ühendamist, mis pakub vaatajatele materjali ja vormi võimaluste põnevaid vaateid, rõhutades nii kunstiteoste loomisprotsessi kui ka materjali. Oleme sisse toonud ka rahupüüdlusi ja sõjategevust käsitlevad teosed, mis kutsuvad vaatajaid mõtlema aktuaalsete rahvusvaheliste probleemide üle, kas ja kuidas saab kunsti kaudu kaasa aidata rahu saavutamisele ning kuidas peaksime reageerima agressioonile.

Samuti on energiaprobleemide ja keskkonnaküsimuste käsitlemine olnud kevadnäituste tähtis teema juba aastaid. Teosed, mis keskenduvad üleilmsetele energiaallikatele ja nende kasutamisele, tõstavad esile meie planeedi tuleviku ja keskkonnasäästlikkuse, esitades küsimusi, kuidas erinevad energiaallikad mõjutavad meie elu ja milliseid valikuid peaksime tegema tuleviku heaks. Teemaliin, mida võiks veel märgata, on autobiograafilised teosed kui austusavaldus igapäevaelust kogutud materjalidele, kus biograafiline aines on muutunud kunstiteosteks, kajastades kunstniku- ja elutee paralleelset kulgu. 

Näitust külastades tasub lasta meel vabaks ja märgata kunstnike tööde seoseid ning vastandusi, sest just selles peitub näituse unikaalsus!

Publik saab ka tänavu valida oma lemmiku. Eesti kunstikollektsionäärid ja -toetajad Riivo Anton, Aivar Berzin, Jaan Manitski, Tiit Pruuli ning Rain Tamm on välja pannud 6000 euro suuruse auhinna. Hääletus toimub vaid kohapeal. Kõigi hääletanute vahel loositakse välja NOBA online-kunstimüügikeskkonna kinkekaart väärtusega 500 eurot.

Kevadnäituse avamisel toimub algusega kell 18.30 Jüri Ojaveri performance „Leo, Mart, Ants, Jaan ja Otso maitsevad veini loorberipuu vilus“. 

Näituse avamisele järgneb samal õhtul pidu aadressil Rataskaevu 10 karaoketoas House 10, kus valivad muusikat nii kevadnäitusel osalevad kui ka teised kunstnikud. Järelpeo uksed avatakse kell 20 ja kõigile kunstnike liidu kaardi omanikele on joogid soodsamad.

Publikutuur Madli Ehasaluga toimub 2. juunil kell 13. Näitus on avatud Lasnamäe paviljonis 28. juulini. 

Kevadnäitus 2024 valmib koostöös Eesti Kunstnike Liiduga


www.kunstihoone.ee 
www.facebook.com/TallinnaKunstihoone/ 
www.instagram.com/tallinnarthall/ 


Lisainfo
Madli Ehasalu
Kunstihoone projektijuht
madli@kunstihoone.ee
+372 5621 8422


Kunst on haridus ja haridus on kunst!

Tagasi algusesse