Eesti ehtekunstnike aastanäitus „Mikromaailmad“

22.11.2021

A-Galerii SEIFIS ja Pika tänava AKENDEL avaneb 1. detsembril eesti ehtekunstnike aastat kokku võttev näitus-müük „Mikromaailmad“. Näitus on üleval 10. jaanuarini 2022. Ootame näituse avamisele1. detsembril, kell 18:00 A-Galeriis.
 
Mikroskoopiline 10–8 m suurune olend on suutnud tervet inimkonda kahe aasta jooksul oma hirmuvalitsuse all hoida. Kui eelmine aasta möödus kaootiliselt koroonalainetes hulpides, siis sel aastal hakkas elu ja optimism vaikselt taas tärkama. Käesolev aasta on möödunud küll tormilise kiirusega, nii et millestki kinni pole õieti võttagi, aga ehk millestki siiski? Missuguseks kujunesid ehtekunstnike isiklikud mikromaailmad? Mis olid reaalsuse eredaimad killud, millest võeti kinni ja painutati oma äranägemise järgi?
 
Nüüd, kus esialgne jahmatus juba maha raputatud ja muutuva maailmaga harjutud, on veelgi huvitavam jälgida, mislaadi looming säärastest oludest tõukub. Milline arengurakurss on sees? Paistab hägusel silmapiiril utoopia või düstoopia või hoopis regressioon?
Aastanäituse kujundaja Merilin Pedastsaar: „Kujundamise puhul sai lähtekohaks pealkirjast põrgatades vaadelda midagi, mis jääb silmale nähtamatuks. Põhimaterjaliks valisime paberi ning edasi hakkasime mängima fookusega. Voltimine, lõikamine, rebimine, joonistamine viis meid omamoodi paberi mikromaailmadesse. Ideaalis võiks näitus tervikuna hakata mängima vaataja fookusteravusega, pannes teda tundma kord mikro- kord makromaailma osana, samas suunates tähelepanu kõige olulisemale - ehete mikromaailmale.“
 
Aastanäituse korraldamine on kaasaegse ehte- ja sepakunsti tähtsaima kohaliku näitusteruumina A-Galerii jaoks oluline traditsioon. „Meie galerii kunstnike kogukond on justkui sajaliikmeline mikromaailm, mille iga liige loob omakorda enda imetabaseid maailmu. Kord aastas kogunetakse kokku ühisnäituseks, et tunnetada ühtsust, toetust ja lähedust,“ ütleb ehtekunstnik ja A-Galerii juhatuse liige Mari Relo-Šaulys.
 
Näitus koondab eesti ehtekunstnike viimase aasta põnevamat loomingut ja võtab selle aasta väärikalt kokku. MIKROMAAILMADE näitusel müügis olevaid ainulaadseid autoritöid on võimalik soetada terve näituse vältel.
MIKROMAAILMU ümbritseva näituse kujundajateks on Kertu Tuberg, Maarja Niinemägi ja Merilin Pedastsaar.
 
Üritus Facebookis
 
Lisainfo:
A-galerii
Hobusepea 2, 10133 Tallinn
Tel: +372 64 64 101
      +372 510 5036
E-post: info [at] agalerii.ee 
E‒R 10:00‒18:00, L 11:00‒16:00
www.agalerii.ee
Tagasi üles