Breadcrumb

Chun Au Yeungi isiknäitus „Oled mul mõtteis”

29.09.2023

Chun Au Yeung avab neljapäeval, 5. oktoobril 2023 kell 18.00 Hobusepea galeriis isiknäituse „Oled mul mõtteis”. Näitus on avatud kuni 30. oktoobrini 2023.

„Öö oli jahe, nii et kõndisin koju pärast pikka jalutuskäiku koidikul. Istusin diivanil teki all ja kuulasin laulu, mille sõnad kaikusid mu peas...“that’s me in the corner, that’s me in the spotlight, losing my religion…" Sel õhtul polnud ma ainuke, kes tähelepanu keskmes oli. Järsku käis nurgas vali pauk. Toas oli nii pime, nii et nägin ainult kuidas kõik mu joped maha kukkusid. Mõtlesin sel hetkel kellegi peale…”

Chun Au Yeung

„Oled mul mõtteis” lähtub hetkede sügavamast sisemusest, et vaadelda pinget, mis tekib lootuse ja hirmu vahel ning püüab kunstiks tõlgituna mõtestada, kuidas need kaks tunnet kujunevad, kokku langevad ja saavad kõnetatud. Chun’i sisekaemuslikud joonistused ja installatsioonid lähtuvad isiklikust kogemusest suhestumisel elupaigaga, esitledes seda intiimse, kuid samas ka võõristust tekitavana läbi majapidamisesemete ja muude elementide ühteliitmise.

Näitusele loodud teosed tulenevad Chun’i enda kogemustest ja läbielatud olukordadest, mis on enamasti seotud kodumaalt eemalolekuga. „Ma kannan oma hinge raskust, otsin varjatud märke lootusest ja tähendusest, kuid see hoiab mind tagasi, see paneb mind hirmu tundma.” kirjeldab Chun. Teos““Tervitused, hüvastijätud” (2023) on ümber ehitatud riidenagist. Eemaldanud kõik riputuskonksud, kinnitas Chun nagi korpuse külge vibu, viidates justkui laseks keegi kusagilt sihtmärki, paljastades haavatud ja hävinud suhte.

Näitusega „Oled mul mõtteis” jätkab Chun koduste elementide ja inimloomuse suhete uurimist, kõrvutades nii isiklikke kui ka kollektiivseid emotsioone. Mööblist saab meedium, mis võimaldab kunstnikul avada igapäevaste tundmuste keerukust, iga objekt avamas ühteaegu nii dekadentlikku kui ka lootusrikast dialoogi kodu mõiste ümber.   

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital. 
Näituste korraldamist Hobusepea galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium ja AS Liviko.


Lisainfo:
Hobusepea galerii
Tel: +372 56 451 591
      +372 52 85 324
      +372 6 276 777
E-post: galerii@eaa.ee
Hobusepea 2, Tallinn 10133
hobusepeadraakon.ee
K‒E 11.00‒18.00

Tagasi algusesse