Britta Benno osaleb Hamilton Arts Council’i Euroopa kunstnike 2021 ja Eesti Kunstnike Liidu vahetusprogrammis

04.10.2021

Britta Benno on rahvusvaheliselt tunnustatud joonistus- ja graafikakunstnik ja lektor. Britta resideerub Hamilton Arts Council’i kutsel Euroopa kunstnike vahetusprogrammi raames Kanadas Cotton Factory’s oktoobris 2021. Tallinnas elav ja töötav kunstnik on üle maailma loenguid pidanud ja oma töid eksponeerinud, teiste seas Soomes, Saksamaal, Austrias, Ungaris, Islandis ja Austraalias.
 
Brittat huvitavad erinevad hübriidtehnikad ja materjalid ning nende kõrvutamisel ja laiendamisel avanevad uued perspektiivid. „Kontseptuaalselt kujutan düstoopilisi maastikke... Kunstnikuna pole mulle tähtsaim küsimus ’Miks?’ või ‘Kuidas?’ vaid kujutades ‘Mis siis, kui …?’ Mis siis, kui inimkond on välja surnud ja loodus on linnamaastikke uuesti vallutanud?“
 
‘Mis siis, kui …?’ küsimus esineb tihti tema joonistustes. „Mis juhtub, kui joonistusest saab trükk või animatsioon või 3D virtuaalreaalsus?“
 
Britta Benno on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia bakalaureuse- ja magistriõppe graafika erialal ning täiendanud end Viini Kunstiakadeemias ja Tallinna Ülikoolis. Praegu täiendab ta end Eesti Kunstiakadeemia doktoriõppes teemal ,,Mõtlemine kihtides, kujutlemine kihtides: posthumanistlikud maastikud laiendatud joonistus- ja trükigraafia väljal“.
 
Britta Benno on graafikastuudio Grafodroom asutajatest ning olnud ka Muhu Print’i kaasasutaja ja korraldaja. Muhu Print on loominguline töönädal Eestist ja teistest riikidest kutsutud graafikutele. Britta Benno töötab Eesti Kunstiakadeemias trükitehnikate- ja joonistuskursuste läbiviijana ning kunstiõpetajana Vanalinna Hariduskolleegiumi kunstikoolis enam kui kümme aastat.
 
Põnev lisand 2021.a. Euroopa Kunstnike Vahetusprogrammile on Cotton Factory’s asuv Smokestack Studio partnerlus. Smokestack spetsialiseerub koostööle analoogtrüki ja piiratud tiraažiga väljaannetele, kasutades projektides oforti, intaljot, siiditrükki, reljeefi, monotüüpi ja eksperimentaaltrükitehnikaid.
 
Eesti Kunstnike Liit
Eesti Kunstnike Liidu peamised eesmärgid on visuaalse kunsti edendamine Eestis, kunstnike toetamine ja neile töö- ning esitlustingimuste loomine.
 
The Hamilton Arts Council
Hamiltoni Kunstinõukogu kujutab professionaalselt jätkusuutlikku, uuenduslikku, mitmekesist ja mõjukat kunstide kogukonda.
 
The Cotton Factory
1900. aastal ehitatud endine Imperial Cotton Company on ümber kujundatud loomelinnaku kompleksiks, kus asuvad töökojad, ateljeed ja kontoripinnad kunstnikele, fotograafidele ja loovatele professionaalidele.
 
Meediakontaktid:
Elin Kard – Eesti Kunstnike Liit elin.kard [at] eaa.ee
David Hudson – Hamilton Arts Council community [at] hamiltonartscouncil.ca
Tagasi üles