Breadcrumb

Avatud konkurss: Rahvusvaheline praktika 2022. aastal

07.06.2022

Praktikaprogramm on võimalus alustavatele kuraatoritele ja kunstitöötajatele 1-2-kuu pikkuse töökogemuse omandamiseks, osaledes regiooni oluliste kunstisündmuste ettevalmistamisel ja läbiviimisel. Programmi eesmärk on luua tasustatud praktikavõimalusi noortele kunstiprofessionaalidele ja edendada Põhja- ja Baltimaade vahelist koostööd.

Praktika on osa koostööprogrammist Borderland Poetics, mida korraldavad Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Rupert (kunsti-, residentuuride ja hariduskeskus Leedus) ja Islandi Kunstikeskus. Alustavad kunstiprofessionaalid saavad 2022. aastal valida kolme erineva praktikakoha vahel: KKEK (Tallinn, Eesti), Islandi Kunstikeskus (Reykjavik, Island) ja Rupert (Vilnius, Leedu).

Programm maksab osalejale 2400 eurot stipendiumit kogu tööperioodi eest ning katab osaleja sõidukulud. Majutus tuleb osalejal leida iseseisvalt (võimalusel ka partnerite abiga), kuid programm katab majutuskulud vastavalt võimalustele. Kandidaat peab olema valmis töötama mõned (1 või 2) kuud Tallinnas, Reykjavikis või Rupertis.

Assistent töötab koostöös juhendajaga, keda abistab erinevates ülesannetes, mis on seotud näituse- ja ürituseproduktsiooni, korralduse ja kommunikatsiooniga. Praktikad toimuvad sügisel 2022.

Kandideerimisprotsess
Tähtaeg kandideerimiseks on 28. juuni 2022.

Palun saatke oma avaldus opencall@cca.ee ja täpsustage, millises institutsioonis soovite töötada (lisainfo allpool). Žürii valib väja kolm praktikanti, kellest igaüks hakkab töötama ühe sündmuse/asutuse juures.

Kandideerimiseks on vaja esitada (inglise keeles):

– CV
– Motivatsioonikiri, kust tuleb välja kandidaadi motivatsioon töötada väljavalitud institutsioonis
– Soovituskiri, mille autor oleks õppejõud või varasem kolleeg/ülemus, kes tooks välja kandidaadi oskused ja kogemused kaasaegse kunsti väljal (soovituskiri on valikuliine)

NB! Eelistatud on, et kandidaat valib rahvusvahelise projekti (nt Eestiga seotud kandidaat võiks valida Islandi või Ruperti kunstikeskuse).

Nõuded kandidaadile:

– Kõrgharidus (vähemalt BA) kunstivaldkonnas
– Väga hea inglise keele oskus
– Peab olema seotud Eesti, Islandi või Leeduga
– Kasuks tuleb mõningane töökogemus kunstivaldkonnas

Lisainfot partnerite kohta saab lugeda inglise keeles siit.

Programmist
Praktikavõimalust korraldavad Borderland Poetics programmi partnerid: Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Islandi Kunstikeskus ja Rupert. Borderland Poetics oma kolme aasta pikkune võrgustik, mille eesmärk on Eesti, Islandi ja Leedu vahelise kunstikoostöö edendamine. Programmi pealkiri viitab Eha Komissarovi kureeritud näitusele „Piiride poeetika“ aastast 2018.

Programmi toetab Balti-ja Põhjamaade mobiilsusprogramm Põhjamaade Kultuuripunktist.

Lisainfo:
Kaarin Kivirähk
Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
opencall@cca.ee

Tagasi algusesse