Breadcrumb

Autoritund klaasikunstnik Maie-Ann Rauniga 17. aprillil ETDMis

10.04.2019

Autoritunni teine külaline on klaasikunstnik Maie-Ann Raun, pikaajaline õppejõud, EKA emeriitprofessor ja suurepärane Eesti klaasiajaloo spetsialist. 

 

Räägime temaga klaasitemaatika juurde jõudmisest ja jäämisest, väljakutsetest pedagoogi ja kunstnikuna, Eesti klaasiajaloo talletamisest. Kui keeruline materjal on klaas? Milliseks kujunes tema kokkupuude tööstusega? Kuivõrd on tema fookus pedagoogina aja jooksul muutunud? Kui keeruline on olnud olla kunstnik? Miks tarbekunst on oluline?
 
Maie-Ann Rauniga vestleb Kai Lobjakas.
Publiku küsimused on väga oodatud!
Sissepääs muuseumipiletiga.
Autoritund toimub kolmapäeval, 17. aprillil kell 17:30.
 
Maie-Ann Raun (s 1938) on Eesti klaasikunstnik ja pedagoog. Pärast õpinguid Tartu Kunstikoolis astus ta kunstiinstituuti ja lõpetas selle klaasikunstnikuna 1964. aastal. Seejärel töötas ta Venemaal J. Sverdlovi nimelises klaasitehases ja jätkas 1966–1969 õpinguid Moskvas Kõrgema Kunsttööstuskooli aspirantuuris. Peale seda sai temast õppejõud kunstiinstituudis Tallinnas. Tema loomingus on esindatud erinevad tehnoloogilised võtted ja teemakäsitlused. Ta on loonud nii selgelt geomeetrilisi kui orgaanilisemaid teoseid ja sarju, millest mitmed kuuluvad ETDMi ja teiste muuseumide kogudesse. Maie-Ann Raun on ka paljude monumentaalteoste autor, näiteks Tõravere observatooriumis (1964) ja Tallinna Matkamajas (1986). Ta on uurinud Eesti klaasiajalugu, koostanud selle teemalisi näituseid ja kirjutanud artikleid ning on pikaaegne Järvakandi Klaasimuuseumi nõukogu liige.
 
Autoritund on Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi korraldatav vestlussari, mille raames on võimalik kohtuda kunstnike ja disaineritega, kelle töö on viinud neid erinevatele radadele valdkonna sees ja kelle looming on jõudnud muuseumi kogudesse ning siin püsivalt eksponeeritud. Vestluse fookuses on muuhulgas eriala valik, vabakutselise ja tööstuskunstniku positsiooni ja võimaluste eripärad, loomingulise inimese valikud ja eelistused.
 
Lisainfo:
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
Lai 17, Tallinn
627 4600
Tagasi algusesse