Breadcrumb

Anu Rauale ja Arnold Rüütlile pühendatud näitus „New York, New York“

10.05.2023

Kutsume teid kolmapäeval, 10. mail Pärnu Uue Kunsti Muuseumisse, tähistama Anu Raua 80. ja Arnold Rüütli  95. sünnipäeva.

Anule ja Arnoldile pühendatud  filmide ja näitusega NEW YORK, NEW YORK! saab kohtuda juba hommikul alates kella 11-st. Kringli aga lõikame lahti kell 15.

Lilli ning kingitusi palume mitte tuua. Auväärsesse ikka jõudnud hällilapsed viibivad sel päeval oma kodus. Seega palume tulla muuseumisse heade mõtete ning soovidega ja kanda need auaadresside raamatutesse.

Kui suvi suvepealinna kohale jõuab, siis ootame sünnipäevalapsi Pärnusse ning anname sellest kindlasti teile teada.

Peatse kohtumiseni Pärnu  Kunsti Muuseumis!

New York, New York! on näitus, mis viib vaataja linna, kus kolm tuntud  eestlast on tõusnud oma elutee tippu.

Arnold Rüütel pidas esimese Eesti riigipeana seal ÜRO kõnetoolist kõne ja Anu Raud kinkis ÜROle oma „Emapuu“, üheksast Kihnu kördist koosneva installatsiooni. Kolmas kuulus eestlane on maalikunstnik

Kalev Mark Kostabi, kes tõusis oma loometee tippu New Yorgis siis, kui asutas rahvusvahelise kunstivabriku Kostabi World".

Väljapanek New York, New York on pühendatud Anu Rauale  ja Arnold Rüütlile, kes 10. mail tähistavad  80. ja 95. sünnipäeva. Uue Kunsti Muuseumis saab nautida Kostabi maale ja graafikat ning portreefilme Anu Rauast ja Arnold Rüütlist.

Näitus jääb avatuks kuni 18.juunini 2023.

Lisainfo:
Mark Soosaar
kuraatori
Tel: +372 5024 947

Uue Kunsti Muuseum
Rüütli 40a, Pärnu
K–P 11.00–18.00
www.mona.ee

Tagasi algusesse