Breadcrumb

Anu Raual külas

23.05.2023

Käisime esmaspäeval, 22.05.2023 kolleegidega liidust, volikogust ja Tekstiilikunstnike Liidust Heimtalis Anu Raua juubelinäituse „Elumustrid. Vaibajutud” avamisel ja külastasime koos Anuga ka muuseumi erinevaid hooneid. 

Anu Raud on loonud üle 100 seina- ja põrandavaiba, millest Heimtali näituse jaoks on välja valitud enam kui 60. Kõige vanem vaip on 1968. aastal kunstniku diplomitööna kaitstud „Muhu paar“, kõige uuem, „Mulgid New Yorgis“, pärineb aastast 2021. Just nüüd, suve hakul on võimalik tutvuda mõnegi avalikkuse eest varjul püsinud ainukordse teosega – nii põrandavaibad kui ka näiteks vaip „Laanemets“ on väljas lausa esimest korda. Näituselt leiab ka teose „Koduaken“, mis on tuttav Anu Raua hiljuti kirjanduspreemiaga pärjatud raamatust „Kuue ruuduga aken“. 

Heimtalis astuvad omavahel keskustellu mitmed eri sõnumit kandvad vaibad. Iga elu on ainulaadne muster, mis on segu inimese elusündmustest, tegudest, suhetest, tunnetest ja mõtetest. Sama on Anu Raua vaipadesse kootud mustriga – igaüks neist jutustab oma lugu, mida vaataja saab lugeda kujutatud sümbolite abil. 

Näitus Heimtali mõisa ringtallis, mille kujundas Ene-Liis Semper, on avatud kuni 20. juulini. 


Lisainfo: https://www.erm.ee/et/anu-raud-elumustrid

Vaata ka: https://www.erm.ee/et/content/heimtali-muuseumi-p%C3%BCsin%C3%A4itus
 

Tagasi algusesse