Breadcrumb

Aksel Haagenseni näitus „Linnurõõm“

04.04.2023

Neljapäeval, 6. aprillil kell 18.00 avatakse HOP galeriis kunstnik Aksel Haagenseni näitus „Linnurõõm“.
06.04-02.05.2023

„Linnurõõm“ on rõõm, mis tuleneb lindude vaatlemisest...“

Nii juhatab autor sisse oma vastavatava näituse HOP galeriis.

Aksel Haagensen sündis Sydneys, Austraalias. Ta kolis 8-aastasena koos perega Eestisse. Üks tema eredamaid mälestusi varajasest lapsepõlvest on obsessiivne huvi lindude vastu – ta joonistas linde, tegi linnuvaatlust binokli abiga, käis loomaaias neid vaatlemas ning etendas kodus nähtu põhjal “Bird Show'd”. Ta vaatas korduvalt loodusdokumentaale, mida vanaema tema jaoks televiisorist VHS-ile lindistas, ning mitmeid aastaid ei möödunud sünnipäevi ega jõule, mil väike Aksel ei oleks saanud kingituseks raamatuid lindudest.

Oma senises kunstnikupraktikas uurib Haagensen pagulust, väliseestlust ning oma pere ja iseenese väliseesti elu ja lapsepõlve. Temas on taassüttinud huvi lindude ning ökoloogia ja elukeskonna vastu laiemalt. Oma hiljutistes projektides seob ta selle lapseliku rõõmu, mida linnud temas esile kutsuvad, kokku pragmaatilisema-teoreetilisema huviga looduskaitse ajaloo vastu käesoleva väljasuremiskriisi kontekstis. 

Lisaks Haagenseni tänapäevastele teostele on näitusel eksponeeritud ka tema 25-aasta tagused joonistused, tema kunstnikust ema Ulvi Haagenseni tikanditega linik ning Elizabeth Gouldi 1830-40ndatest pärit ornitoloogilised joonised.

Näituse kuraator on Saskia Lillepuu.

Tänud: Ardo Hiiuväin, Päär-Joonap Keedus, Triin Kerge, ArtSmart, Lipuvabrik, Valge Kuup Studio.

Näituseid HOP galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium ja Liviko AS.

Seoses riiklike pühadega on Hop galerii suletud 7.04 ja 9.04.

Lisainfo:
Maria Valdma-Härm
HOP galerii
Tel: +372 646 2887
Gsm: +372 511 2350
Hobusepea 2, 10133 Tallinn
N–T 11.00–18.00

Tagasi algusesse