Grupinäituse „Õnnekompost“ avamine 13. juulil kell 16:00 Narva Kunstiresidentuuris
Sageli võib õnne või rõõmu kujutamine kunstis välja kukkuda labaselt, maitsetult, liigselt dekoratiivselt, pealiskaudselt… KITŠILIKULT.
Kitš on laiatarbemaitsele orienteeritud odav kunsti jäljendus. Või kas on ikka nii? Kas peaks nii olema? Kas võiksime jäljendada hoopis kitši, inspireerudes selle esteetikast, häbenemata klišeesid? Või peaksime proovima oma rõõmu edasi kanda peenelt ja nüansirikkalt, maitsekalt ja väljapeetult? Kas on üldse mõistlik klišeesi kõrvale jätta? Kas kitši-esteetikat saab kasutada tõsiseltvõetava kunstivormina, mis suudab edasi kanda inimolemuse komplekssust?
Kõigil osalevatel kunstnikel on nendele küsimustele omad vastused, millest moodustub üks suur värviline kompott või hoopiski.. kompost, kuhu oleme lagundamiseks visanud kõik oma teemakohased mõtted.
Karolina Petersoni eksperimentaalfilm viib meid iroonilise juhendatud meditatsiooni kaudu teekonnale, kus esitatud küsimused panevad meid enda elukvaliteedi üle mõtlema.
Aasa Ruukel töötab installatiivselt ning mõtestab lahti „toksilise positiivsuse“ kontseptsiooni läbi lastele mõeldud mänguasjade.
Valerija Oja mängib erksate värvide ja dünaamiliste vormidega, kasutades seejuures kättesaadavaid materjale ja tehnikaid nagu papier mache ja joonistus, mis nii mõnigi kord kipuvad langema kitši valdkonda.
Lisette Lepiku maalid ammutavad inspiratsiooni armumisest ja igatsusest, pakkudes sügavat sissevaadet inimestevaheliste suhete dünaamikasse.
Marc Sauvageot maalib ümber oma lapsepõlve joonistusi, mõtestades neid ümber ja andes neile uue elu täiskasvanu pilgu läbi.
Pavel Dodatko toob vaatajateni 3D animatsiooni ja muusika koosluse, mis avab rõõmu virtuaalse maailma kaudu.
Näituse avamine toimub 13. juulil kell 16:00 Narva Kunstiresidentuuris.
20. juulil kell 17:00 toimub näitusel publikuprogramm „Kollektiivne manifesteerimismeditatsioon“:
Kollektiivne manifesteerimismeditatsiooni seanss on teekond, mis on suunatud teie õnneliku tuleviku poole. Kas sina oled mures oma tuleviku pärast? Kas elad neurootilises ärevuses? Tunned ennast üksikuna ja kaitseta? Või lihtsalt tahaksid, et su elukvaliteet oleks veidikene parem? Tundub nagu rahuhetk ja positiivsed lained on miski, mida sa praegu väga vajaksid! Tule jagama õnnevibratsioone ja nautima transsi viivat muusikat. Jagame toetavaid sõnu ja taastame eluenergiat. Seanss on inglise keeles ja kestab umbes 30 minutit, sobib igale vanusele.
Näitus jääb avatuks kuni 15. septembrini.
Graafiline disain: Pavel Dodatko
Lisainfo:
Narva kunstiresidentuur
Joala 18, 20103
Narva, Eesti
Tel: +372 5615 0154
E-post: johanna.rannula@artun.ee
N, R 15.00–19.00
L 13:00–19:00, P 13.00–19.00