Breadcrumb

EKL UUED LIIKMED

21.12.2022

Aleksei Kornilov (1953) on sündinud Venemaal ja elab alates 1959. aastast Eestis. Kornilov on Eesti Kujundusgraafikute Liidu ja Rahvusvahelise Kunsti Laboratooriumi liige. Osaleb näitustel alates 1974. aastast ja esimene isiknäitus toimus Tartu Ülikooli vanas kohvikus aastal 1977. Kornilov on aastaid juhtinud Eesti Vene Kunstnike Ühendust. 
Kornilov on kolleegide sõnul huvitava ja isikupärase käekirjaga looja. Olgu maalid, graafika või kollaažid, kõik köidavad tähelepanu ja sunnivad end pikemalt silmitsema. Lisaks on Aleksei Kornilov ka suurepärane kuraator, tänu kellele on toimunud paljud kujundus-graafikute näitused Eestis ja mitmetes välisriikides.

Ingrid Helena Pajo (1996) on hariduse omandanud Eesti Kunstiakadeemias tekstiili erialal (2018 BA, 2021 MA) ja täiendanud end illustratsiooni erialal Itaalias Rooma Kunsti-akadeemias (2016–2017) ja ISIA Urbinos (2019–2020). Helena Pajo on multidistsiplinaarne
tekstiilikunstnik. Taktiilsete teadmiste olulisust silmas pidades, süüvib ta materjali läbi algsete tekstiilitehnoloogiate – kedrates lõnga, seda värvides ja sellest kangast kududes. 
Pajo kuulub alates 2018. aastast Eesti tekstiilikunstnike Liitu ja teda on aastal 2021 tunnustatud Aasta Noore Tekstiilikunstniku aunimetusega. 
Vaata ka: https://ingridhelenapajo.wixsite.com/pajo

Külli-Kerttu Siplane (1976) on hariduse omandanud eesti Kunstiakadeemias moedisaini erialal. Siplane on alates 2010. aastast eesti Moekunstnike Ühenduse liige. Huvist kunsti ja looduse teraapilise mõju vastu on ta täiendanud ennast Tallinna Ülikooli kunstiteraapia alastel koolitustel (2019, 2020) ning psühholoogia loengutes (2020). Siplase Eesti rahvariietest inspireeritud kleidid on olnud väljas erinevatel ühisnäitustel Eestis ja mitmetes välisriikides ning tema Muhu tikandist inspireeritud kleit kuulub Eesti Rahva Muuseumi kogusse. Viimastel aastatel on kunstnik oma loomingus keskendud looduslike sh leid- ja jääkmaterjalide erinevatele kasutusvõimalustele.
Vaata ka: https://www.instagram.com/kerttuSiplane/

Taavi Teevet (1996) on hariduse omandanud Eesti Kunstiakadeemias ehte- ja sepakunsti erialal ning jätkab hetkel õpinguid magistriõppes. Teevet on erialaselt aktiivne ja silmapaistev ning osaleb aktiivselt metallikunsti žanripiire avardavates projektides, mis on saanud kajastust Eestis ja väljaspool. Olgu selleks siis koostööprojektid Paide Teatriga, kus metallikunst sekkub aktiivselt teatrikõnelustesse või koostöös Risto Taliga valminud serveerimiskomplekt Bocuse d'Or Europe 2022 gastronoomia suurvõistlusele. Käesoleva aasta augustis nimetati Teevet Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi laureaadiks. Paralleelselt loomingulise tegevusega juhib Teevet Eesti Kunstiakadeemia metallitöökodasid, panustades nii jätkusuutlikult noore eesti (metalli)kunsti ja -hariduse arengusse.
Vaata ka: https://www.taaviteevet.com

Ruudu Ulas (1987) on hariduse omandanud Royal College of Art'is fotograafia erialal (MA, 2021) ning on õppinud Glasgow School of Art'is (BA (Hons), 2018) ja HGB Leipzigis (2016–2017). Ulas on fotograafia laiendatud väljal tegutsev kunstnik, kelle ühtaegu tundlikest ja mõjusatest kujunditest kantud käekirjaga Eesti kunstiväli alles saab lähemat tutvust teha, sest tema loomingu peamised arenguetapid ning avalikud esitlemised on siiani toimunud peamiselt rahvusvaheliselt. Tema senine kunstnikupraktika on paljuski baseerunud kaamerapõhisel kunstil – fotol ja filmil - seda tihedalt ruumipraktigaga sidudes. 
Vaata ka: www.ruudu.com

Marta Vaarik (1986) on hariduse omandanud Eesti Kunstiakadeemias maalikunsti ja fotokunsti erialal ning on täiendanud end multimeedia erialal Berliinis, Universität der Künsteś (UDK). Marta Vaarik on interdistsiplinaarne kunstnik, kes kasutab maali, videot ja performance’it, et kujutada isiklikke lugusid ning julgeid žeste, mis seavad väljakutse kultuurinormidele, lõhkudes traditsioonilisi narratiive. Kõrge sotsiaalse tundlikkusega Vaarik uurib vähemuste õigustega seotud probleeme ning töötab vaimse tervise probleemide ja taasintegreerumisega tegelevate riskikäitumisega noortega. Tema teoseid on näidatud paljudes galeriides kaasa arvatud grupinäitusel Kunstihoones ja Heit galeriis Berliinis, ning isiknäitustel Vabaduse galeriis, Draakoni galeriis ja EKA galeriis.

Ivar Veermäe (1982) on hariduse omandanud Tallinna Sidekoolis graafilise disaini erialal, Eesti Kunstiakadeemias fotograafia erialal, Weissensee Kunsthochschules, Berliinis ruumistrateegia erialal ja täiendanud end Duisburg-Esseni Ülikoolis. Elab ja töötab Berliinis.
Ivar Veermäe on kunstnik, kes loob peamiselt mitmekanalisi video- ja ruumiinstallatsioone. Tema tööd on põhjalikud, nende esitusviis on selge ja juurdepääsetav. Veermäe teemade valik on lai ja ta tegeleb hetkel aktuaalsete probleemidega. Ta on käsitlenud infoühiskonna, ressursikasutuse ja digitaliseerimisega seonduvaid teemasid, keskendudes tehnoloogia, ühiskonna, võimu ja keskkonna omavahelistele suhetele. Tema viimaste aastate looming on
eelkõige uurimuslik ja leiab tihti väljundi video- ning fotomeediumis. 
Vaata ka: www.ivarveermae.com

Tagasi algusesse