Breadcrumb

Proloogkooli kriitikakool otsib osalejaid!

22.08.2022

Sügisel 2020 startis uus vabaharidusprogramm, mis on mõeldud kunstnikele, disaineritele, arhitektidele, kriitikutele, kuraatoritele jt loovisikutele, kes soovivad tuge enda täiendamisel ning ehk suuremat küünarnuki-tunnet oma igapäevastes tegevustes. Esimese kahe aasta järel, mil proloogkool oli üles ehitatud osalejate iseseisva uurimistöö toetamisele, on aeg teha väike pööre, katsetada uut lähenemist ning adresseerida konkreetsemalt igipõlist probleemi – kriitikute põuda!

Sel hooajal tegutsev proloogkooli kriitikakool on praktiline ettevõtmine, milles vahelduvad kolm osa: näituste analüüsid, kodutööna valminud tekstide tagasisidestamine ning kohtumised kriitikutega; lisaks sisse- ja väljajuhatavad loengud. Kriitikakooli eesmärgiks on anda osalejatele tööriistad, nõuanded ja tagasiside kirjutamisprotsessiks ning enda hääle (edasi)vormimiseks kriitika kirjutajana. Osalejateks oodatakse kunsti-, disaini- ja arhitektuurivaldkonnas igapäevaselt tegutsejad, programm sobib nii algajatele kirjutajatele kui vanadele kaladele oma praktika arendamiseks ja tagasiside saamiseks. Kriitikakool toimib koostöös Sõltumatu Tantsu Lava tantsukriitika uurimisresidentuuriga, sellega põkkudes ja põimudes.

Töökeel: eesti
Osalejate arv programmis: 8
Ajakava: 21.09.2021 - 15.03.2023; 13 kohtumist, kolmapäeviti, üle nädala, kell 16.00 – 18.00

Vabaharidusprogrammis osalemine on tasuta, kuid osalejatelt oodatakse aktiivset kaasasolemist, vähemalt kümnel kohtumisel osalemist, tekstide kirjutamist kokkulepitud ajaks ning korra kuus oma tegevust reflekteerivate kokkuvõtete kirjutamist. Osalejaid ei tohiks õppida eeloleval õppeaastal üheski kõrgkoolis. 

Rohkem infot ja taustast: http://proloogkool.eu/vabaharidusprogramm

Osalustaotluse saab täita SIIT, tähtaeg 05.09.2022!

NB! Kui sind huvitab rohkem tantsukriitika, siis ka STLi uurimisresidentuuri avatud kutsung on avatud kuni 05.09.2022! Vt: https://stl.ee/residents/tantsukriitika-uurimisresidentuur-2022-23/

proloogkooli algataja on Maarin Ektermann (maarinektermann@gmail.com)

proloogkooli kriitikakooli toetab sissejuhatava loengu ja kriitikutega kohtumiste korraldamise osas Kulka.

proloogkooli visuaalse näo on kujundanud Maria Muuk. 

Tagasi algusesse