Breadcrumb

EKL UUED LIIKMED

18.03.2022

Hedi Jaansoo (1989) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias fotograafia eriala ja kaasaegse kunsti magistriõppe ning täiendanud end Bergeni Kunsti- ja disainiakadeemias aastatel 2012–2013. Hedi Jaansoo pälvis 2018. aastal Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna Noore Kunstniku auhinna ja 2017. aastal märgiti ära Adamson-Ericu noore kunstniku preemia komisjoni poolt. Jaansoo on Neandertali Koobaskooli asutajaliige ja kuulub Eesti Fotokunstnike Ühendusse. Ta on osalenud grupinäitustel nii Eestis kui ka väljaspool, hiljuti on võimalus olnud osa saada Jaansoo isiknäitusest „Lillherned ja lõvilõuad ja meeles mind pea“ Hobusepea galeriis (2021) ja ühisnäitusest „Kimbutab“ koos graafik Marje Üksinega Rüki galeriis, Viljandis (2022).
Vaata ka: www.hedijaansoo.com  

Margus Kontus (1987) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias graafika eriala ja kaasaegse kunsti magistriõppe. Kontust iseloomustab kunstnikuna uudishimu ja soov eksperimen-teerida erinevate autoritehnikatega ning tehniliste lahendustega, samas hindab ta kõrvuti eksperimentaalsusega traditsioonilisi kunstitehnikaid. Kontus on loomingus kasutanud traditsioonilist graafika- ja maalimeediumit, suuremahulisi valgus- ja tehnilisi installatsioone, tegevuskunsti ning kunstnikuraamatut. Hiljuti toimunud isiknäitustest võib nimetada isiknäitust „Kohtumine Kvantvahuga“ Art & Tonic galeriis Tartus (2021) ning isiknäitust 2020. aasta Disainiöö raames „Mälestusi veest“ Põhjala tehases Tallinnas.
Vaata ka: https://noba.ac/et/kunstnik/margus-kontus 

Annely Köster (1969) on kunstitöötaja ja visionaar ning tema senine panus kunstihariduse valdkonda on hindamatu. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli psühholoogia eriala ja Tallinna Ülikooli magistriõppe sotsiaalteadustes. Köster on töötanud Tallinnas Nõmme Elamute Ekspluatatsiooni valituses kunstiringi juhendajana, Tallinna Matkamajas kultuuriürituste administraatori ja kunstiringi juhendajana ning on alates 1991. aastast Sally Stuudio juht ja kunstiõpetaja. Aastatel 1996–2002 töötas Köster Eesti Kunstimuuseumi muuseumi-pedagoogikakeskuse direktorina ning aastatel 2011–2014 Eesti Kunstiakadeemias kunstipedagoogika osakonna juhataja ja külalisdotsendina. Annely Köster on korraldanud rahvusvahelist koolinoorte kaasaegse kunsti triennaali Eksperimenta!, teinud tele- ja raadiosaateid ning kirjutanud kunstihariduse teemalisi artikleid ja arvamuslugusid ning koostanud õppekirjandust. 

Hanna-Liisa Lavonen (1994) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maali eriala ja kaasaegse kunsti magistrantuuri ning on täiendanud end Bratislava kaunite kunstide ja disaini akadeemias intermeedia ja ruumikommunikatsiooni erialal. Lavonen on multimeedia kunstnik, keda huvitab loomingus materiaalsus, selle nihestamine ja abstraheerimine. Lavonen kasutab teostes ja projektides meediumitena maalikunsti, installatsiooni, skulptuuri, tegevuskunsti ja audiovisuaalset kunsti. Lisaks isik- ja grupinäitustele on Lavonen kureerinud ja korraldanud erinevaid kunstiprojekte. Hiljuti toimunud isiknäitustest võib nimetada isiknäitust „Traageldades peidan tõde II“ Jakobi galeriis Tartus
ja „The Lingering Unknown“ post-gallery.online-s.

Kaisa Maasik (1994) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias fotograafia eriala ja kaasaegse kunsti magistriõppe ning täiendanud end Helsingi Kunstiülikoolis kuraatoriõppe magistriõppes ning osalenud erinevates rahvusvahelistes töötubades alates 2009. aastast. Ta on kuulunud Umbrella Grupi koosseisu ja on selle asutaja (2016–2017) ning tegutsenud projektiruumi Vent Space asutaja ning meeskonnaliikmena (2018–2019) ja Tallinna Fotokuu biennaali (2017 ja 2019) korraldusmeeskonna liikmena ning kuulub Eesti Fotokunstnike Ühendusse. Loomingus tähtsustab Maasik jagatud praktikaid, töötades meelsasti tehnikatega, mis laienevad ruumi. 2020. aastal pälvis Maasik Wiiralti stipendiumi ja SYNLAB Eesti kunstikollektsiooni konkursi eripreemia. 
Vaata ka: www.kaisamaasik.com 

Taavi Talve (1970) on lõpetanud Tartu Kunstikoolis ja Eesti Kunstiakadeemias skulptuuri eriala ning Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide magistriõppe. Töötab alates 2005. aastast loomingulises ühenduses Johnson ja Johnson vabakutselise kunstnikuna ning alates 2012. aastast Eesti Kunstiakadeemia skulptuuri ja installatsiooni õppetooli dotsendina ning töötas aastatel 2007–2012 samas õppejõuna. Taavi Talve erinevates meediumites valminud teoseid iseloomustab neokontseptualistlik institutsioonikriitika, andmete ruumistamine, tekstipõhisus ja mõneti melanhoolne fatalism. Talve lähtub loomingus sageli arhiivaarsest impulsist ja minevikusündmuste seostest tänapäevaga. Tema teosed kuuluvad Tartu Kunstimuuseumi, Kumu kunstimuuseumi ja Ludwigmuseum Budapesti kogudesse. Talve uusimat isiknäitust „Ma olin Timbuktus“ võib külastada kuni 10. aprillini Tallinna Linnagaleriis.
Vaata ka: https://cca.ee/kunstnike-andmebaas/taavi-talve 

 

Tagasi algusesse