Breadcrumb

Avatud ARS: CONNECTORIUM. Daniel Palacios

13.03.2019

<p>Berliinis resideeruva hispaania kunstniku <strong>DANIEL PALACIOS</strong>'e loomingus põimuvad uusimad tehnoloogiad, tootmine ja käsitöö. Kunstnikuvestlus 13. märtsil ning töötuba 14. märtsil ARSi kunstilinnakus ruumis 111.</p>

Märtsikuu AVATUD ARS: CONNECTORIUM tervitab Berliinis resideeruvat hispaania kunstnikku DANIEL PALACIOS't, kelle loomingus põimuvad uusimad tehnoloogiad, tootmine ja käsitöö. Interaktiivse, kineetilise ja eksperimentaalse kunsti loomise meistri kunstnikuvestlus toimub 13. märtsil ning töötuba 14. märtsil ARSi kunstilinnakus ruumis 111.

Nüüdiskunsti ja tehnoloogia vahelised mitmekihilised seosed avanevad nii teoste produktsiooni kui esitluse kontekstides. Uusim tehnoloogia võimaldab luua uutlaadi kunsti, kuid sellega seoses kerkivad fookusesse ka seni käsitlemata küsimused. Daniel Palaciose eksperimentaalsed teosed käsitlevad andmete visualiseerimise, interaktiivsuse kui ka disainikriitilisi temaatikat. “Minu loomingu keskmes on loodusnähtused meie vahetus ümbruses ja tajumise subjektiivsed aspektid,” selgitab Palacios oma kunstnikupraktikat. “Kombineerin neid tehnoloogia, materjalide ja tootmisprotsesside alternatiivsete kasutamisviiside ning avalikkuse ootuste ja eelhoiakutega vastandumisega,” lisas ta. Tallinnas toimuvas töötoas tutvustab Daniel Palacios kunstiproduktsiooniga seotud ja kunstnikuna toimetulemise keerukaid protsesse.

Varvara Guljajeva: “Daniel on kunstnik, kes on viimistlenud oma tootmisprotsessid kellatäpsuseni. Ta teostab ja kontrollib igat sammu kogu protsessi jooksul, mis annab talle loomingulise vabaduse ja ka sõltumatuse.”

Palaciose teoseid on eksponeeritud paljudes rahvusvahelistes näitusepaikades nagu Museo Extremeño e Iberoamericano de Arte Contemporaneo, Hiina Riiklik Kunstimuuseum, ZKM ja Ars Electronica; samuti on kunstnik osalenud VOLTA ja ARCO kunstimessidel. Palaciose teosed kuuluvad mitmetesse kunstikogudesse (Andaluusia Kaasaegse Kunsti Keskus, Londoni Teadusmuuseum, Barcelona Teadusmuuseum). Paralleelselt isiklike teoste produtseerimisega opereerib Palaciose stuudio teiste kunstnike, disainerite ja ettevõtjate projektide teostamisele suunatud tootmisüksusena.

LOENG (13. märtsil algusega 17.30) – TASUTA!

Kunstnikuvestluse peateemadena käsitleb Palacios kunsti, disaini ja nüüdisaja alternatiivide turundust peavoolu kunstitarbijale ning  tutvustab nii enda isiklikke kui ka teiste kunstnike, disainerite ja ettevõtjate projekte, mida tema stuudios on produtseeritud.

TÖÖTUBA (14. märtsil kell 15-19) – osalemistasu 15 EUR

Töötoas keskendutakse loominguliste protsesside sügavamale analüüsile. Palacios tutvustab kunstniku tööprotsessis ja teose produktsioonis kasutatavate tööriistade ja digitaalsete lahenduste “köögipoolt” ning arutleb teoste produktsiooniks, esitamiseks ja turundamiseks vajalike võimaluste üle. Seega on töötoast osa võtma oodatud nii kunstnikud, disainerid, tootetegijad ja ettevõtjad.

Osalejad on teretulnud nõu küsima kaasavõetud projektide, ideede, visandite ja tehtud tööde osas.

Palume registreerida siin: www.facebook.com/events

AVATUD ARS: CONNECTORIUM on üritustesari kunstivaldkonna professionaalidele, mis hõlmab loenguid, töötubasid, ateljeevisiite ja individuaalkohtumisi rahvusvaheliste kunstivaldkonna ekspertide osalusel. Projekti eesmärk on kohalike osalejate inspireerimine, loomemajandusvaldkonna kogemuste, teadmiste ja oskuste jagamine ning loovisikute vaheliste koostöösuhete algatamine ja edendamine. CONNECTORIUMi üritused tutvustavad kohalikele kunstnikele ja kunstivaldkonna töötajatele rahvusvahelisi kontekste ja julgustavad vahetama kogemusi, oskusi, ideid ja kontakte.

CONNECTORIUMi üritustesarja algatajad ja kuraatorid on kunstnikepaar Varvara & Mar (www.varvarag.info), kes on ARSi kunstilinnaku aktiivsed majalised. Üritus toimub koostöös Eesti Kunstnike Liiduga.

Loeng ja töötuba kuuluvad ka Iberofesti programmi: www.iberofest.ee

Üritust toetavad Hispaania Suursaatkond Eestis, Tallinna Linn, Eesti Kunstnike Liit, Eesti Kultuurikapital ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Euroopa Regionaalfondi vahenditest.

Tagasi algusesse