Üritused

Tarrvi Laamanni näitus
Tarrvi Laamanni näitus "Jungle Mix"
05.08.2020 kuni 02.09.2020
"Jungle Mix" on kunstnik Tarrvi Laamanni graafika ja maalinäitus Rae Kultuurikeskuses. Näituse avamine toimub kolmapäeval 5. augustil kell 19:00.   Selle näituse looming sai koloriitne ja kontrastne nagu Jamaica elu, inspiratsiooni on andnud saare elanikud ja sealne lopsakas loodus - soe päike ja Kariibi meri. Impulsi olen võtnud otse loodusest ja kohalikust kultuurist - trükkisin vineerplaadile mangolehti ja viimase kihina lisasin Jamaicale omastes erksates toonides akrüülvärvi, mis voogab ja pulseerib maalidel sarnaselt kohalikule rahvamuusikale reggae rütmides.   Tarrvi Laamann (1973) on Eesti juurtega kunstnik ja rännumees, kes peab juba viimased paarkümmend aastat oma teiseks koduks Jamaica saart. Tarrvi on saanud kunstihariduse Eesti Kunstiakadeemias (1998 BA, 2000 MFA) ja täiendanud ennast Jaapanis ja Indias. Tarrvi on külalislektor Eesti Kunstiakadeemias ja Tartu Pallases.  
Kätrin Beljaevi näitus „Kairos“
Kätrin Beljaevi näitus „Kairos“
07.08.2020 kuni 01.09.2020
Reedest 7. augustist saab Hop galeriis vaadata Kätrin Beljaevi näitust „Kairos“.   Kas olete tundnud hetke, mis eristub ajakangast ning kutsub: nüüd ja praegu? See on kui värav uude tunnetusvalda, mille kaudu avaneb täiesti uute võimaluste ruum. Vanakreeka keeles tähistas kairos kriitiliselt õiget momenti, millal on võimalus tegutseda ja midagi korda saata. Kui chronos on aja üldine kulg ja aja mõõt, siis kairos on õige ajahetk, mida on vaja tabada muudatuste tegemiseks.  
Mai Levini kuraatorituur ja loeng „Elmar Kits eesti maalis“
Näitus „5 -Kitsed ja Kasemaad“
08.08.2020 kuni 13.09.2020
Sarjast „Kunstnike perekonnad“ on Evald Okase Muuseumis olnud mitmeid näitusi. Tänavune esitab valiku Elmar Kitse, Linda Kits-Mäe, Saskia, Andrus ja Markus Kasemaa loomingust.   Elmar Kits (1913-1972) oli eesti kõigi aegade peenetundelisemaid maalijaid-koloriste, rikkaliku värvi- ja vormifantaasiaga improviseerija, hõrk hilisimpressionist, kes säras erinevates žanrides ja tehnikates, oli võrdselt isikupärane nii realistlikus kui ka (pool)abstraktses laadis, milliseid võis viljeleda üheaegselt. Tema loomingus juba 1940.aastate algupoolel ilmnenud tendents nägemusliku kujundimaailma poole lahenes plahvatuslikult 1960.aastate ja 1970.aastate alguse õli- ja temperamaalides, arvukates visandites ja skulptuurideski, milles sulasid ekspressiivseks tervikuks kaasaegsest kunstist ja tegelikkusest saadud impulsid.  
Mari-Leen Kiipli ja Paul Kuimet Kogo galeriis
Avamine 5.08. 17.00 – 19.00   Näitus toob kokku Mari-Leen Kiipli  installatsiooni "Husa" ja Paul Kuimeti fotokollaažide seeria „Kristallsõrestik“. Näituse avamine toimub 5. augustil 17.00 - 19.00 hajutatud kujul galeriis ja selle ees Aparaaditehase õues. Mari-Leeni Haapsalu Linnagaleriisse loodud ja seal juulikuus eksponeeritud installatsioon täidab nii Kogo galerii kui laieneb ka galeriiesisele alale Aparaaditehase õuel. Paul Kuimeti seeriat „Kristallsõrestik“ eksponeeriti esmalt Tallinna Kunstihoones Siim Preimani kureeritud Paul Kuimeti ja Mihkel Ilusa näitusel „Lõputa lugu“.  
Jaanika Arum ja Sten Saarits „Kesksagedus”
„Kesksagedus” on Jaanika Arumi ja Sten Saaritsa koostöös valminud audiovisuaalne osalusperformance, mida saab kogeda kolmel järjestikusel õhtul ARS projektiruumis. Teos pakub kollektiivset audiovisuaalset kogemust, mida juhib inimese üldjuhul kujutise varju jääv südamerütm. Delikaatselt ja orgaaniliselt saab vabatahtliku vaataja pulsisagedusest teose kese, millest kasvab välja algoritmide saatel improviseeritud helimaastik, mida toetavad Egle Ehtjeni vokaalsed improvisatsioonid. Helikogemust saadavad visuaalsete sündmustena videoskulptuurid. Südamelööke kogub Dr. Nele Ernits. Helikogemust saadavad ruumi installeeritud videoskulptuurid. Olete väga oodatud osa saama sellest osalusperformance-ist ja sellega kaasnevatest sündmustest.   Üritus on tasuta, kuid koha peal on annetuskast, kuhu kogume annetusi Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile südamehaiguste raviks. Soovime tänada kõiki toetajaid.   Kunstnikud: Jaanika Arum ja Sten Saarits
ARNOLD x LEPIK x NIINEMÄGI x KOSENKRANIUS A-galerii akendel
Augustikuus on A-galerii akendel Georg Arnoldi, Claudia Lepiku, Maarja Niinemägi ja Katrin Kosenkraniuse näitused. Noorte ehtekunstnike näitustes on liikumapanevaks jõuks materjal ning selle võimalused. Näitused on akendel möödujaile vaatamiseks 6. kuni 29. augustini ning ühine avamine on kolmapäeval, 5. augustil kell 17-19. Oled oodatud!   Hoia pilk peal ka A-galerii IG ja FB lehekülgedel ning jätkame ka kunstnikuvestluste seeriaga. EXTENDED PLAYGeorg Arnold  
Terje Ojaveri näitus, „Hüpates üle varju”
Terje Ojaver Haapsalu Linnagaleriis
05.08.2020 kuni 30.08.2020
Olete oodatud Haapsalu Linnagaleriisse Terje Ojaveri näituse, „Hüpates üle varju”,  avamisele kolmapäeval 5.08.20, kell 16.00.   Terje Ojaveri isiknäitus on selgelt autobiograafiline ekskursioon muredesse, mis teda lähiminevikus on  painanud on. Kümmekond figuraalset autoportreed viimasest kümnest loomeaastast on ühendanud kunstniku äratuntavad palgejooned ning neisse uurdunud grimassid groteskiga, mida sünnitab inimese ja looma kokkusulamine ühiseks kehaks. Need hübriidsed kehad on näituse läbivaks motiiviks, varieeruvad ilmed ja meeleolud, ka erinevad loomad tulevad ja lähevad, ent põhiline motiiv jääb – kimäär, kellest pöörduvad ära nii loomad kui inimesed.  
Lylian Meisteri isiknäitus „Aarete saar”
Kolmapäeval, 5. augustil 2020 kell 17.00 avatakse Hobusepea galeriis Lylian Meisteri isiknäitus „Aarete saar”. Näitus jääb avatuks 31. augustini 2020.   Lylian Meister: „Aarete saar on näitus rahutusest, igatsusest, otsingutest, teekonnast ja kohati mõttetutest ihadest. Eklektiline ja värviline, õhutunde pealt kokku pandud. Tegin seda näitust nagu harrastusantropoloog, kes uurib iseennast. Tõstsin lihtsalt maalid magamistubade seintelt ja muud argised esemed kuuks ajaks galeriisse. Mõtlesin isiklikust Odüsseiast ja Penelopeiast. Tikkisin ja liimisin roose, mille all saladusi jagada ja joonistasin laenatud pliiatsitega gloobusele uue mandri. Tegin, mida tahtsin.   Merele läksin Muhus, sauna Sõrve sepa juures, Keralas kangaid kudusin.  
Gudrun Koppel „Ta lootis, et Inglid näevad ja mõistavad – Ta lootis, et keegi näeb ja mõistab”
Esmaspäeval, 3. augustil 2020 kl 18.00 avab Gudrun Koppel Draakoni galeriis isiknäituse „Ta lootis, et Inglid näevad ja mõistavad – Ta lootis, et keegi näeb ja mõistab”. Näitus jääb avatuks 29. augustini 2020.   Nii nagu end sabast õgiv müütiline madu jätkab oma saba söömist totaalse lõputu igavikulise ringina, nii on kõik sama ja juhtunud juba kord siin päikese all. Tagantjärele luuakse meelevaldseid üldistusi, mille kohta ei ole täielikku tõde, sest narratiivid on tõlgendatud peegelduvana peeglitaguses maailmas. Inglite kujutamise viis, nii nagu meie neid lääne kristlikus maailmas mõistame, pärineb Pärsiast, vanimast monoteistlikust usundist Zoroastrismist.  
Mari Volensi isikunäitus „Lahtiraksatus”
Neljapäeval, 30. juulil kell 17.00 avatakse Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis Mari Volensi isikunäitus „Lahtiraksatus”.   Näitusel on väljas installatsioon „Vaikne pöörd” (2018, varem eksponeeritud Draakoni galeriis ja Tallinna Kunstihoones grupinäitusel „Hea olemise kunst”) ning fotoseeria „Võtab kuju”. Terviku loomiseks kasutab kunstnik nii heli, valgust ja värvi, kui ka liikuvaid objekte. Kõik kokku on tegu piiriga sisemise mõtte- ja kujutlusmaailma ning välise keskkonna vahel.   Midagi lükkus liikuma. Enam nii ei saanud. Kokkusurutud olekusse tekkis veidi õhku, paindumatus ja kaitse asendusid usaldusega. Mis oleks, kui saaks lasta lahti tuttavatest vormidest? Kui teaks, et teisiti saab ka. Kui ei unustaks, et rohkem polnudki vaja. Ehk saab, äkki enam ei pea, mis oleks, kui prooviks võtta enda kuju.  

Lehed