Breadcrumb

Üritused

Katrin Piile ja Art Allmägi ühisnäitus „Origaami”
Reedel, 29. septembril kell 17 avatakse Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas Katrin Piile ja Art Allmägi ühisnäitus „Origaami”, olete väga oodatud näituse avamisele! Kahe autori ühisnäituse lähtepunktiks on Katrin Piile maal "Skulptor modelleerimas minu portreed". 2020. aastal valminud maali keskmes on modelleering iseendast. Modelleeringu taga töötava skulptori isikule viitab vaid seinal rippuv foto tema skulptuurist. Iroonia võtmes kujutatud enesekesksus on Pärnu Linnagalerii kunstnike maja näituse lähtepunktiks. Vaatamata enesekesksele lähenemisele toimib kahe autori koostöönäitus korrelatsiooni põhimõttel. Loomeprotsess on üles ehitatud viisil, kus ühe autori impulsist algab teise loometöö, mida impulsi andja kasutab omakorda enda teose loomisel. Protsessi vastastikusest seosest tulenevalt juhivad autorid oma loometööd vaid osaliselt. Kombates sellega autorsuse individuaalseid suhteid. 
Taavi Teeveti näitus „Raamatukogu“
Taavi Teeveti näitus „Raamatukogu“
to
Neljapäeval, 21. septembril kell 18.00 avatakse Hop galeriis Taavi Teeveti näitus „Raamatukogu“. „Aga mulle tundub, et inimsugu — ainus omataoline — sureb välja ja et püsima jääb Raamatukogu: valgustatud, mahajäetud, lõpmatu, täielikult liikumatu, täis hinnalisi köiteid, kasutu, hävimatu, salapärane.”  /Jorge Luis Borges „Paabeli raamatukogu” 1956/ Taavi Teeveti näitus loob ühtaegu vaadet ja kogemust. Galeriist saab Borgese ehk kuulsaimas novellis kirjeldatud raamatukogu kaugeim kamber, saal, kus lugejate ja raamatukoguhoidjate asemel valitseb aja kindlameelne juhuslikkus ja universumi ürgosa — kaos. 
Ly Lestberg „Alati on olevik“
Kunstnikutuurid galeriis Metropol
to
Laupäeval, 23. septembril 13.00-18.00 Reedel, 29. septembril 13.00-18.00 Laupäeval, 30. septembril 12.00-15.00 Muudel aegadel eelneval kokkuleppel: Tel: +372 56 45 07 65 LY LESTBERG Kohaspetsiifiline ruumiinstallatsioon  „ALATI ON OLEVIK“   26.08.2023 – 01. 10.2023 Näitus tegeleb küsimustega: Mis jääb kahe sõna, kahe kujutise, kahe ajahetke vahele? Kust jookseb läbi aja(loo) see õhkõrn piir, millelt annaks tunnetada korraga näiteks nii sõja kui rahu olemust?
Jaan Luik : raamatuesitlus + vestlus
Laupäeval, 30. septembril kell 14.00 toimub Tartu Kunstimaja suures saalis Jaan Luige raamatu „Jaan Luik: Looming“ esitlus ja vestlus kunstnikuga. Vestlust viib läbi kunstiajaloolane Tõnis Tatar. Seoses Jaan Luige 70. sünnipäevaga toimub Tartu Kunstimajas tema loomingut kokkuvõttev näitus „Sirutavate figuuride aed (ja teisi metamorfoosi vorme)“ ning ilmub tema esimene monograafia „Jaan Luik: Looming“, mis illustreerib Luige olulist positsiooni Eesti skulptuuri valdkonnas ja pakub ülevaadet kunstniku teostest ja tööprotsessist viie dekaadi vältel. Raamatu on koostanud Laura De Jaeger ja Johannes Luik. Lisaks sisaldab see Art Allmägi, Laura De Jaegeri, Juhani Järvineni, Kirke Kangro, KIWA, Johannes Luige ja Taavi Talve tekstilisi kaastöid.
Kadi Pajupuu ja Marilyn Piirsalu tekstiilikunsti näitus „Tekstiks ja tagasi“
Reedel, 22. septembril kl 17 avaneb galeriis Pallas Kadi Pajupuu ja Marilyn Piirsalu tekstiilikunsti näitus „Tekstiks ja tagasi“. Väljapaneku nimi viitab edasi-tagasi kiikumisele. Küsimus: milleks – „tekstiks“ –, aga kust ta tuleb, kuhu tagasi saab minna? Meelepettest tekstiks, kujutlusest looks, liha sõnaks. Kunstis võib sõnastamatu saada nähtavaks, kui ilmutus, seisund või sund leiab sobiva kujundi. Tähendus pole tingimata sõna ori. „Kas näed, et me viipame sulle?“ küsivad autorid vaatajalt. Suhtluse alus on liigutus, Kadi Pajupuu ja Marilyn Piirsalu tööde puhul on need liigutused algusest lõpuni näha, sest tekstiilis on järgnevuse loogika, asjade koospüsimise kord nii lihtne ja binaarne: ühtepidi lõim, teistpidi kude.
 „Minu elu väärtuslikud hetked“. Metallist objekt, puuvill, siid
Aet Ollisaar osaleb Soomes Jyväskyläs toimuval rahvusvahelisel minitekstiilide näitusel “VOYAGE”. 8. septembril avati Soomes Jyväskyläs rahvusvaheline minitekstiilide näitus “VOYAGE”, kus Eestit esindab Aet Ollisaar. Finnish Association of New Textile Art UUTE ja Craft Museum of Finland koostööna korraldatud näitusele valiti osalema 49 kunstnikku 25 riigist. Näitus on rännak erinevate riikide ja kultuuride kunstimaailma, teoste loomisel on kasutatud nii traditsioonilisi kui ka eksperimentaalseid tekstiilikunsti tehnikaid. Näitus on avatud 3. detsembrini. Lisainfo http://www.craftmuseum.fi/.../paana.../voyage-kansainvalinen
Näitus „Hoides asju hämaruses, jälle“
Olete oodatud näituse „Hoides asju hämaruses, jälle“ avamisele 22. septembril kell 17.00! Anna Škodenko, Darja Popolitova, Viktor Gurov ja Francisco Martínez  22.09–25.10.2023 Avamine: 22.09 kell 17.00 „Hoides asju hämaruses“ on kollektiivselt kureeritud kunstiprojekt, mis põhineb etnograafilisel uurimistööl. Näitus EKA Galeriis on viimane osa triloogiast, mis peegeldab avalike saladuste ning Ida-Virumaa varjatud ruumide seoste üle.  Viimase kolme aasta jooksul oleme väisanud 37 erinevat keldrit uurides põrandaalust materiaalkultuuri, selles postindustriaalses, venekeelses ja ökoloogiliselt rikutud regioonis.
Mari Roosvalti uus näitus Estonias
Alates 15. septembrist on Estonia teatris külastajatele avatud Mari Roosvalti uus näitus!
Vees. Akrüül lõuendil, 2021 
19. septembril avatakse Viimsi Artiumi kaasaegse kunsti galeriis August Künnapu maalinäitus “Waiting for the Sun”. See on Künnapu esimene suurem näitus Viimsi poolsaarel.  Kultuuri- ja kogukonnafestivali Põhja Konn raames avatava näituse keskmes on kunstniku kolm maaliseeriat: Perepildid („Poeg Alberto Võsul“, „Isa Villu Indias“, „August Ruhnu saarel“, 2017), Neli elementi („Vees“, „Õhus“, „Teel“, 2021) ja Vibukütt 1-3 (2013–2019). Seeriaid täiendavad Künnapu värviküllased argielu stseenid aastatest 2002 – 2023.    Galerii teisel korrusel saab vaadata Mait Vaigu lühifilmi Künnapu hiljutisest retrospektiivnäitusest “Le Soleil De Ma Vie” Kadrioru Plazas.  
Eve Kase  näitusele „Tee südamikuni“
Galerii Truus kutsub! Neljapäeval, 14. septembril kell 16–19 avame Eve Kase näituse „Tee südamikuni”- Kuraator Jan Kaus Näitus on avatud 15.09-14.10.23   NÄITUS „Tee südamikuni”