Events

Olete oodatud Tenno Pent Soosteri ja Sergei Bunkovi näituse “Rajad. Circulum Serpentibus” avamisele Vabaduse galeriis reedel, 19. juulil kell 17.   Laupäeval, 20. juulil kell 13 räägivad kunstnikud näitusest, oma kunstist, aga ka laiemalt iisraeli kunstist.   Näitus on avatud 20.07 – 7.08.2019.   Tenno Pent Sooster ja Sergei Bunkov elavad ja töötavad Iisraelis. Soosteri igapäevatöö on seotud animatsiooniga, Bunkov õpetas pikka aega kunstikoolis. Nad ei ole otseselt projektipõhiselt tegutsevad kunstnikud, pigem on neid köitnud lähedased teemad, nagu näiteks elav loodus. Seda eelkõige Jorge Luis Borgese aia ja selle hargnevate radade mõttes, mis võivad kulgeda labürindina või ka lihtsalt paralleelselt või teinekord ristumisigi, kuid mida hoiab koos elav huvi just loodusilmingute mitmekesisuse vastu.  
Urve Küttner „Mere vaik“
Urve Küttner „Mere vaik“
с 20.07.2019 по 11.08.2019
Evald Okase Muuseumis Haapsalus avatakse 20. juulil kell 17.00 ehtekunstnik Urve Küttneri näitus „Mere vaik“ (kuraator Harry Liivrand).    2019. aasta 29. märtsil saanuks Eesti ajaloo parimaid propageerijaid ja interpreteerijaid Lennart Meri 90 aastaseks. Väljapaistva ehtekunstniku, kahekordse Ede Kurreli preemia laureaadi Urve Küttneri esimene isiknäitus suvel 2019 Haapsalus Evald Okase Muuseumis on tänuks teda inspireerinud merevaigu ülistamisele Mere ühes peateoses, "Hõbevalges".  
Aldo Järvsoo ja Tanel Veenre „Valged daamid“
Evald Okase Muuseumis Haapsalus avatakse 20. juulil kell 17.00 Aldo Järvsoo ja Tanel Veenre pruutkleitide näitus „Valged daamid“.   Tõenäoliselt on pruut see kõige valgem daam. Pulm kui teatraalne akt, mida sooritatakse erilise rituaalsusega vaid korra (või paar) elus. Valge kui puhtus (just seepärast on ju ka arstide kitlid valged) ja neitsilikkus, valge kui süütus ja headus. Olla pruut tähendab olla üheks õhtuks täiuslik - pea ebamaine muinasjutuline olend.Moelooja Aldo Järvsoo ja ehtekunstnik Tanel Veenre toovad muuseumi galeriisse interpretatsioonid pulmade, puhtuse ja valguse teemadel.   Näituse korraldaja on Mara Ljutjuk ja valgeid daame saab külastada kuni 11. augustini.  
Tallinna Jaani kiriku vitraažakende konkursi kavandite näitus
Näituse avamine kolmapäeval 17. juulil kell 16.00   Dolores Hoffmann, Rait Prääts, Tiina Sarapu, Sofi Aršas, Kai Kaljo, Kai Kiudsoo - Värav, Ain Alle, Tõnis Tooming.   Näitus jääb avatuks 14. augustini.   Lisainfo: Jaani kiriku galerii Vabaduse väljak 1 10146 Tallinn Kirik on avatud T - P 10.00 - 17.00
Muhu Print 2019
Muhu Print 2019
с 15.07.2019 по 20.07.2019
Muhu Print 2019 toimub 15-20 juuli A. I. Kunstitalus Nõmmkülas.    Huvilised on oodatud meie tegemistele kaasa elama!   Eesti Vabagraafikute Ühenduse korraldatav rahvusvaheline graafikasündmus Muhu Print tähistab sel suvel oma viiendat sünnipäeva!   Viie aasta jooksul on graafika erialasel väljal toimunud elavnemine ning valdkond on arenenud tuntavalt. Selles omab rolli ka Muhu Prindi järjepidev korraldamine. Muhu Prindist on kujunenud graafikute kogunemine, mille tagajärjel on sündinud uus loominguline energia. Tallinna ja Tartu projektigaleriides on olnud võimalik näha mitmeid häid noorte graafikute personaalnäitusi. Aktiviseerunud on erialane suhtlus kunstnike vahel, mille tulemusena on ellu kutsutud uusi graafikute grupeeringuid ja näituseprojekte Eestis ja välismaal. 
Aleksei Turovski näitus „Zoontoloogia”
Aleksei Turovski näitus „Zoontoloogia”
с 01.06.2019 по 18.08.2019
Olete oodatud nautima Aleksei Turovski joonistuste ülevaatenäitust „Zoontoloogia” KuKu Klubis.   Näitusega kaasnevad järgmised üritused, mis kõik algavad kell 19.00: Kohtumine kunstnikuga 16.07  Mälumäng 18.07  Pidulik lõpetamine 16.08 Aleksei Turovski on tunnustatud Eesti zooloog, zoosemiootik, etoloog, parasitoloog, autor ning lektor. Enda sõnul ongi ta suurema osa oma elust (ehk siis alates 5ndast eluaastast) olnud monomaniakaalne zooloog ja oma elu teises pooles peamiselt tegelenud zooloogilise jutlustamisega sh ülikoolides ja loomaaia ekskursioonidel. 
Boris Šestakovi maalinäitus „Nägemisi”
Boris Šestakovi maalinäitus „Nägemisi”
с 09.07.2019 по 31.07.2019
Teisipäeval, 9.juunil kell 17.00 avame Boris Šestakovi maalinäituse. Näituse avamisele järgneb näpumaali töötuba algusega kell 17.30   Boris Šestakovi „Nägemisi”   Minu jaoks on terve aasta oma erinevustega ilus ja köitev, igal nägemisel on omad võlud. Samamoodi on kõik värvid mu lemmikud... Tean küll, et aeg-ajalt peaks neile ehk puhkust andma ja kosuda laskma, et õigel ajal õiges kohas välja tulla. Võib-olla ka mitte kõigil korraga. Paraku, kui uks paotada, siis nad tulevad ja leiavad oma koha. Sest nad ei tule niisama - on olnud sündmusi ja nägemisi, mis lihtsalt ise jäädvustuvad. Vahel tundub, et isegi ilma kunstniku ehk vahendaja abita... Igal pildid on oma lugu ja jutt ja nägemine.
Marita Lumi ehtekunsti näitus „Džungel”
Marita Lumi ehtekunsti näitus „Džungel”
с 11.07.2019 по 06.08.2019
Neljapäeval, 11. juulil kell 18.00 avatakse HOP galeriis ehtekunstnik Marita Lumi näitus „Džungel”.   Marita Lumi soolo-rändnäitus „Džungel” on jõudnud viimasesse peatusesse. „Džungel” analüüsib inimeste ja looduse vahelist suhet ning praegusele ajale iseloomulikke ühiskondlikke tõekspidamisi läbi animalistika ja ehtekunsti. Loomi on tihti kasutatud inimeste allegooriatena ja neile on omistatud erinevaid tähendusi. Loomariigis juhtunud sündmustega saab hõlpsasti tuua paralleele inimeste maailmaga. "Džungel” peegeldab meie ühiskonda kui metsa, mis peidab endas imelist sündmusterohket maailma. Näitusel olevaid ehteid saadavad tõestisündinud lood, mis kirjeldavad loomade iseloomu või harjumusi. „Toon oma näitusega loomad metsast välja ja vääristan neid, neile liiga tegemata” avab Marita Lumi näituse tagamaid. Ka Kalevi Kull on öelnud, et eestlaseks olemine sisaldab konnade krooksumist ja lehtede sahinat, veidi metsa poole olemist.  
Mall Nukke isikunäitus „Vesi & Kivi. Maalid 2016 – 2019”
10. juulil 2019 algusega kell 18.30 avatakse Staapli 3 galeriis Mall Nukke isikunäitus „Vesi & Kivi. Mall Nukke maalid 2016 – 2019”.   „Meri ja maa on alati olnud vastandlikud materjalid, nende kokkupuute hetked on inspireerivad ja erutavad. Peegeldused, mis muudavad millegi kindla ja käegakatsutava mänglevaks ja vaevu hoomatavaks, on sundinud mind pinstlit haarama ja päevade kaupa nende vaevu tabatavate kujutiste kallal „nokitsema”. Vesi on minu maalidel suurim looja, mina proovin temaga vaid sammu pidada. Koos oma maise maalivarustusega. Maalidel on peegeldusi, mis on „kinni püütud” Veneetsiast, Riiast, Hamburgist, Hvarist (Horvaatia).  Võluvalt abstraktseks ja maaliliseks teeb need vaated sama meri, mis loksub ka Eesti randa. Esmakordselt toimus „Vesi & Kivi” maalinäitus Ruhnu Kultuurikojas 2018. aasta suvel.”   Mall Nukke  
Peeter Ulase joonistuste näitus „Olemisraev”
Olete oodatud Peeter Ulase (1934-2008) joonistuste näituse „Olemisraev” avamisele Ants Laikmaa muuseumis 10.07.2019 kell 14:00  

Страницы