Breadcrumb

EKL 21. Aastanäitus

EKL 21. AASTANÄITUS
 
KEVADNÄITUS 2021

03.05.–30.05.2021
Tallinna Kunstihoone

03.05. –23.05.2021
Kunstihoone galerii

03.05.–23.05.2021
Linnagalerii

Näituse žürii: Vano Allsalu, Corina L. Apostol, Siim Preiman, Aivar Berzin, Hanna-Liis Kont
 
Näituse toimkond: Madli Ehasalu, Jorge Esda, Rahel Aerin Eslas, Katharina Kala, Sirli Oot
 
Näituse kujundus: Neeme Külm
 
Eesti Kunstnike Liidu esinduslik aastanäitus avab Tallinna Kunstihoones, Kunstihoone galeriis ja Tallinna Linnagaleriis uksed 3. mail 2021 ning on avatud kõigil nädalapäevadel.
Eesti Kunstnike Liidu 21. kevadnäitus toimub Tallinna Kunstihoone kõigil kolmel näitusepinnal ja annab tunnistust Eesti kunstnike loomingulisest jõust. Kevadnäitusel käsitletakse soo ja keha, performatiivsuse ja provokatiivsete väljaütlemiste, spirituaalsuse, ökoteadlikkuse, poliitilise ja esteetilise visiooni lõimumise, abstraktsiooni ümbermõtestamise, linnastumise ja keskklassistumise probleeme. Muidugi on näha ka pandeemiakriisist tõukuvad mõjutused.
 
Viimastel aastatel on põhinäituse kujundamisel püütud pakkuda kõigile kunstnikele võrdseid eksponeerimistingimusi. Tänavu astutakse veelgi samm edasi ja loobutakse visuaalselt mürarikkamatest ruumipindadest. Kunstihoones eksponeeritud tööd on vabalt koondatud ülal mainitud teemade alla ning tööde rütmi, tihedust ja paigutust orkestreerivad kuraatorid koostöös näituse kujundajaga. Teosed toetavad üksteist, algatades ühtlasi põlvkondade ja mitmekülgse kunstilise kujutuse elamusrikkaid üllatavaid dialooge.
 
Tallinna Kunstihoone üldväljapanekul osalevad kunstnikud:
Jüri Arrak, Jaanika Arum, Britta Benno, Erinn Cox, Liisi Eelmaa, Maria Erikson, Ulvi Haagensen, Hannah Harkes, Heleliis Hõim, Mihkel Ilus, Virge Jõekalda, Liisa Jugapuu, Elle Kannike, Erki Kasemets, Jüri Kass, Triin Kerge, Olev Kuma, Vilen Künnapu, Toomas Kuusing, Laura Kuusk, Laurentsius, Peeter Laurits, Silvi Liiva, Lola Liivat, Rein Mägar, Ove Maidla, Mihkel Maripuu, Herkki-Erich Merila, Katariin Mudist, Maarit Murka, Mari Männa, Sarah Nõmm, Terje Ojaver, Aet Ollisaar, Mall Paris, Evi Pärn, Juss Piho, Katrin Piile, Vassa Ponomarjova, Brenda Purtsak, Alvar Reisner, Mari Roosvalt, Lembe Ruben ja Kaupo Kangur, Sten Saarits, Maret Sarapu, Andres Sütevaka, Edgar Tedresaar, Evi Tihemets-Viires, Nele Tiidelepp, Kadri Toom, Anne Türn, Alexandre Valetto, Viive Väljaots, Toomas Vint.
 
Kunstihoone galeriis saab näha Siim Preimani koostatud näitust „Pealaest jalatallani“. See toob möödunud aastast kokku kuus kunstiteost, kujutades inimkeha ja selle äärmisi seisundeid.

Kunstihoone galerii näitusel „Pealaest jalatallani“ osalevad kunstnikud:
Kelli Gedvil, Cloe Jancis, Brit Kikas, Solveig Lill, Hanna Piksarv, Mari Volens
Linnagaleriis eksponeeritakse Corina L. Apostoli kureeritud näitust „Väljas/Sees“, mis tutvustab väljaspool Tallinna kunstiasutuste mugavusi töötavaid loomeinimesi. Pealinnast eemal võivad kunstnikud ja loometöötajad leida võimaluse ning vabaduse vältida võimukeskuste mõnikord paindumatuid ootusi ja kokkuleppeid. „Väljas/Sees“ keskendub loomekogukondadele, mis on suunanud tähelepanu kodulinnale, ja annab võimaluse ebakindluse ning eraldatuse ajal oma olemuse üle mõtiskleda.
 
Linnagalerii näitusel „Väljas/Sees“ osalevad kunstnikud:
Evelyn Grzinich ja John Grzinich, Aksel Haagensen, Siiri Jüris, Jaanika Peerna, Lilli-Krõõt Repnau, Ann Mirjam Vaikla ja Szymon Kula, Aleksandr Osvald August von Turro-Lebardov, Liis-Marleen Verilaskja

 
Kevadnäitust toetavad taas kunstikogujad Tiit Pruuli, Jaan Manitski, Riivo Anton, Aivar Berzin ja Rain Tamm, kes panevad välja publikuauhinna 5000 euro väärtuses. Oma lemmiku poolt saab Tallinna Kunstihoones ja galeriides hääletada kuni 23. maini ning enamikku teoseid on ka sel aastal võimalik endale soetada. Näituse lõpus toimub Kunstihoones publikupreemia üleandmise tseremoonia ja esitletakse kataloogi. Siis loositakse kõigi hääletanute vahel välja 500-eurone kinkekaart kunsti soetamiseks keskkonnas noar.eu, Vaata valikut näitusel eksponeeritud teostest siin.
 
Näituse kuraatorid on Corina L. Apostol ja Siim Preiman. Näituse kujundas Neeme Külm, kataloogi kujundas Maris Lindoja.
 
Näituse pildigalerii asub siin.
 
 
Tagasi algusesse