Vaskjala Loomeresidentuuri kutsung Eesti kunstnikele (Talv / Kevad 2021)

05.11.2020

Vaskjala Loomeresidentuur asub Tallinna kesklinnast 18 km kaugusel Vaskjala külas põldudega ümbritsetud vanas koolihoones. Maja on ehitatud 1934. aastal ja renoveeritud 2017. aasta suvel. See on kohtumispaik loomeinimestele, visuaalkunstnikele, muusikutele, kirjanikele jt oma kunsti tegemiseks ja publikule näitamiseks.
 
Residentuuri haldab Rae kultuurikeskus ning loomekeskkond pakub loojatele majutus- ja tööruume, toetades neid ka avalike ürituste, näituste, kontsertide, etenduste, töötubade ja kultuurisündmuste korraldamisel.
Piirkond on väga rahulik ja looduskaunis kohas, mis võimaldab linnamürast eemaldumist ja keskendumist. Samas Tallinna kesklinna pääseb 25 minutise bussisõiduga või 15 minutiga autoga.
Minimaalne residentuuris viibimisaeg on 2 nädalat ja maksimaalne 2 kuud. Vastavalt kokkuleppele on kunstnikul kohustus korraldada töötuba, kultuurisündmus või eksponeerida kohapeal publikule oma loomingut.
 
Kunstivaldkonnad: Kõik kunstivaldkonnad
Asukoht: Vaskjala küla, Rae vald, Harjumaa (18 km Tallinna kesklinnast)
Taotluse esitamise viimane tähtaeg: 1. detsember 2020
Residentuuri periood: Jaanuar - Aprill 2021
Residentuuri kestvus: 2 nädalat - 2 kuud
Kandidaadi sobivus: Eestis elavad kunstnikud ja loojad, sõltumata vanusest ja rahvusest.
Residentuuri poolt pakutav: Privaatne magamistuba, ateljeepind ning võimalus kasutada trükipressi ja fotograafia pimikut, ühiskööki.
Maksumus: tasuta
 
https://copperleg.rae.ee
 
Kandideerimine:
Residentuuri kandideerimiseks kirjeldage lühidalt, mida te residentuuris plaanite teha ja märkige ära eelistatud residentuuris viibimise aeg. Lisage oma lühibiograafia või CV, 6–10 hiljutist näidist oma töödest või veebilehe link. Saatke oma avaldus e-posti aadressile copperleg [at] rae.ee
 
Tagasi üles