Ulvi Haagenseni näitus „Arhiivist: Kogum kummalisi juhtumeid”

28.07.2020

Neljapäeval, 30. juulil kell 17.00 avatakse Tartu Kunstimaja väikeses saalis Ulvi Haagenseni näitus „Arhiivist: Kogum kummalisi juhtumeid”.
 
Näituse fiktiivseks autoriks on Olive Puuvill, kes teeb kunsti brikollaaži tehnikas. Seekord kombineerib ta mustreid, jooni, tekstuure ja valgust ning loob neist installatsiooni, kus objektid, situatsioonid, materjalid ja ideed on kergelt kaootilises, kuid siiski sisemist loogikat omavas vahekorras. Kõiges selles paljastuvad tema kavatsused, eesmärgid ja ideed ning teos väljendab justkui füüsiliselt seda protsessi, mille tulemusena Olive’i igapäevaelu põrkub, kohtub ja sulandub tema kunstiliste praktikatega.
 
Kunstnik lisab: „Osad töid on käsitsi tehtud, teised mitte. Tekivad ebakõlad ja harmooniad. Mõned objektid on vististi kasulikud ja funktsionaalsed, teised mitte. Olive on oma loominguliste lätete ja ideede maailma sügavusest leidnud heegeldatud linikud, mis soovivad justkui vallutada keskset kohta installatsioonis, kus harjad, kaltsud ja muud puhastusvahendid on paigutatud võrdsele positsioonile käsitöö ja dekoratiivse ornamendiga ning kus käsitsi tehtud lauad ja valgustid on muutunud kunstniks.”
 
Ulvi Haagensen (snd 1964) on Austraalias üleskasvanud, kuid pikalt Eestis elanud kunstnik. Ta õppis Sydney Linna Kunstiinstituudis (BA) ja New South Wales’i Ülikooli Kujutava Kunsti Kolledžis (MA) ning omandab parajasti Eesti Kunstiakadeemias dotorikraadi, uurides kunsti ja igapäevaelu seoseid läbi kunstniku silmade. Lisaks Eestile on tal isikunäituseid toimunud Austraalias, Rootsis ja Leedus. Praegune näitus on tema esimene ülesastumine Tartus.
 
Näitus on avatud 23. augustini.
 
Lisainfo:
Tanel Asmer
Tartu Kunstimaja produtsent
Tel: +372 5562 1192
E-post: produtsent [at] kunstimaja.ee
 
Tartu Kunstimaja
Vanemuise 26, 51014 Tartu
K–E 12.00–18.00
www.kunstimaja.ee
www.facebook.com/kunstimaja
Tagasi üles