Üleskutse osalema Eesti Kunstnike Liidu 21. aastanäitusel

19.01.2021

EKL aastanäitus „Kevadnäitus 2021“ (17.04.–23.05.2021) toob taas Tallinna kunstihoonesse kunstnike liidu aastanäituse, kus on oodatud osalema kõik Eestis tegutsevad kunstnikud 2020. ja 2021. aastal valminud maali, graafika, skulptuuri või installatsiooniga, video ja foto- või digiprindiga. Suure saali põhinäitusele valib žürii laekunud taotluste hulgast 50 osalejat. Žürii koosseisu kuuluvad Vano Allsalu (EKL-i asepresident, Corina Apostol (kunstihoone kuraator), Siim Preiman (kunstihoone kuraator), Aivar Berzin (kunstitoetaja), Hanna-Liis Kont (vabakutseline kuraator).
 
Viimaste aastate tava jätkates on igale esinejale ette nähtud kuni kolmemeetrine väljapanekupind. Teoste arvu kunstniku ekspositsioonis ja nende asukoha näituseruumis otsustavad kunstihoone kuraatorid koostöös näituse kujundajaga.
 
Lisaks põhinäitusele toimuvad galeriides kureeritud satelliitnäitused. Kunstihoone galeriis toimub Siim Preimani koostatud näitus tööpealkirjaga „Mina olen ja räägin“, mis käsitleb inimkeha ning selle äärmisi seisundeid. Ühel pool on justkui sünnieelne keha nime, soo ja rollita. Teisel pool sotsiaalselt võrgustunud keha, millel juba lasuvad ootused, kohustused ja piirangud.
 
Linnagaleriis eksponeeritakse Corina L. Apostoli kureeritud satelliitnäitust „Väljas/Sees“, mis tutvustab väljaspool Tallinna kunstiasutuste mugavusi töötavaid loomeinimesi. Pealinnast eemal võivad kunstnikud ja loometöötajad leida võimaluse ning vabaduse vältida võimukeskuste mõnikord paindumatuid ootusi ja kokkuleppeid. „Väljas/Sees“ keskendub loomekogukondadele, kes on suunanud tähelepanu kodulinnale.
 
Kevadnäituse ajal korraldatakse publikuhääletus, mille võitja saab kunstitoetajate Tiit Pruuli, Jaan Manitski, Riivo Antoni, Aivar Berzini ja Rain Tamme välja pandud auhinna väärtusega 5000 €.
 
Näitustele kandideerimiseks palume kunstniku ja tema teos(t)e andmed 17. detsembrist 2020 kuni 15. veebruarini 2021 sisestada veebikeskkonda https://kunstihoone.ee/kevad2021. 
Taotlusvormi täitmisel tekkivaid küsimusi aitab lahendada kunstnike liidu sekretär.
E-post ekl [at] eaa.ee, tel 6273 630.
Tagasi üles