Tartu Kunstimuuseumil valmis Tiit Pääsukese näituse „Nostalgiata“ videotuur

18.03.2021

Tartu Kunstimuuseum on valmis saanud Tiit Pääsukese näituse „Nostalgiata“ videotuuri, kus maalikunstnik ise ligi 50 minuti jooksul tutvustab oma loomingut ja räägib põnevaid lugusid. Vaegkuuljatele mõeldes on tuuril eestikeelsed subtiitrid, muukeelsete tarbeks inglisekeelsed.
 
Tartu Kunstimuuseumis on Tiit Pääsukese (s 1941) mahukas ning värviküllane ülevaatenäitus „Nostalgiata“. Läbi kahe korruse saab tutvuda Eesti ühe parima koloristi loominguga 1960ndatest tänaseni. Pääsuke kannab oma kunstis edasi klassikalise maali traditsioone kaasaegses võtmes, ületades aegu ja trende.
 
Väljapanek on selle poolest eriline, et kunstnik naaseb paika, kust 1957. aastal sai alguse tema teekond Tartu Kunstikooli õpilasena. Nimelt asus just sellessamas 18. sajandi lõpus ehitatud klassitsistlikus härrastemajas muusika- ja kunstikooli poiste ühiselamu. Sellele eluperioodile pööratakse näitusel ka eraldi tähelepanu: külastaja saab aimu tollasest miljööst ja väljas on valik õpinguaegseid teoseid, mis näitustele jõuavad harva.
 
Näituse pealkiri „Nostalgiata“ peidab endas kunstniku eneseirooniat, sest raske on kujutada ette midagi nostalgilisemat kui retrospektiivnäitus noorpõlvekodus. See kriipiv vastuolu toob selgelt esile Pääsukese enda soovi vältida suurutsemist, dramaatilisust ja enesekiitust. Las maalid räägivad iseenda eest ning las asukoht ja aeg annavad aimu tundeskaala avarusest, mida see näitus võiks endas kanda.
 
Näitusega saate tutvuda põhjalikumalt Tarmusi kodulehel. Toome teieni ka näitust saatva brošüüri eesti ja brošüüri inglise keeles ning lisaks leiate näitusevaated meie Facebooki lehelt. Fotograaf Hedi Jaansoo.
 
Tiit Pääsukese videotuuriga saab tutvuda siin.
Kunstnik: Tiit Pääsuke
Kuraator: Joanna Hoffmann
Filminud: Johan Huimerind
 
Head vaatamist!
 
Lisainfo:
Katrin Lõoke                                                                                                                                   
Tartu Kunstimuuseumi kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist
Tel: +372 5198 0660
E-post: katrin.looke [at] tartmus.ee
 
Tagasi üles