Tarrvi Laamann „Impulss“

04.07.2019

Reedel, 5. juulil kell 16:00 avab Tarrvi Laamann PõltsamaaART galeriis oma värskeimal loomingul põhineva maalinäituse “Impulss”. Suur osa galeriis esitletavast loomingust on valminud möödunud aasta jooksul Jamaica saarel.

“Selle näituse looming sai koloriitne ja kontrastne nagu Jamaica elu, inspiratsiooni on andnud saare elanikud ja sealne lopsakas loodus - soe päike ja Kariibi meri. Impulsi olen võtnud otse loodusest ja kohalikust kultuurist - trükkisin lõuenditele mandli ja banaanipuu lehti. Viimase kihina katab lõuendeid Jamaicale omastes värvitoonides koloriitne akrüülvärv, see voogab ja pulseerib maalidel nagu muusika kohaliku rahvamuusika - reggae rütmides,” kirjeldab kunstnik oma värskeimat loomingut.

Jamaical valminud maaliseeria on juba mitmes, kus kunstnik võtab impulsi kohalikust kultuurist ja kirjeldab kohalikku keskkonda vaatajale läbi omase maalikeele. Tarrvi loomingu üheks eripäraks on see, et ka algallikas jääb tihti teoses nähtavaks - on need siis India laste kritseldused, Havannas valminud puulõiked või siis Jamaical kohalike taimelehtede print. Kunstnik peidab või kontrastib erinevaid algimpulsse ja - sümboleid, põimib need siis ülimalt hea kompositsioonitaju ja värvimeelega ühtseks teoseks kokku. Tarrvi liigub alati hoogsalt edasi, eksperimenteerides ja otsides uusi väljendusviise aga lõpetades teosed alati omases ja äratuntavas maalikeeles - loomingu ühiseks nimetajaks on koloriitne ja üdini positiivne reggea rütmis Tarrvinism.

 
Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/388771971973481/
 
Lisainfo:
Galerii pART
Põltsamaa kunstikool
Lossi 1, Põltsamaa 48103
Tel: +372 775 1168
E - R 12.00 - 18.00
L - P 12.00 - 16.00
 
 
 
Tagasi üles