“Piece of Cake” Okapi Galeriis

10.09.2020

Okapi Galeriis avatakse järgmisel kolmapäeval, 16. septembril, Disainiöö raames näitus “Piece of Cake”, mis kutsub inimesi mõtlema disaini ja kunsti sümbioosist. 
 
Selleaastasel Disainiööl arutlevad klaasikunstnikud disaini ja kunsti üle kollektiivses teoses “Piece of Cake”. “Piece of Cake” on teostatud omapärases ning Eesti klaasikunstile omases tehnikas "pâte de verre" (ehk prantsuse keeles „klaaspasta“). See õrn, sõltuvalt autorist kas üliõhuke, skulptuurne või suhkru laadne sulatustehnika on meie klaasikunstnike hulgas nii levinud, et võib julgelt rääkida koolkonna tekkimisest 1990. aastate teises pooles. Mare Saare esimesed pâte de verre tehnikas tööd pärinevad aastast 1995.
 
Näitusel osalevad kunstnikud soovivad esile tõsta pâte de verre tehnikat ka seetõttu, et see habras klaasipuru on vaatajates väga palju huvi tekitanud. Inimesed on tihtilugu hämmingus – "kuidas see kõik koos püsib" ning “kas see tõesti on klaas?”. Lisaks silmailu loomisele loodavad kunstnikud tekitada inimeses positiivseid emotsioone - disainida sellega vaataja kogemust kunsti ja päriselu piirimail ning näidata lähemalt disaini ja kunsti sümbioosi. Näitusel on väljas ka Marilin Laasi samas tehnikas loodud ehtekollektsioon. 
 
Osalevad kunstnikud: 
Maret Sarapu, Kristiina Uslar, Mare Saare, Piret Ellamaa, Sofi Aršas, Kairi Orgussaar, Birgit Pählapuu ja Marilin Laas. Teostega saab tutvuda siin
 
Lisainfo:
Mareli Reinhold
E-post: mareli [at] okapi.ee
Okapi Galerii
Niguliste 2, Tallinn
Tagasi üles