Õnnitleme auliiget Ivi Laasi 80. juubeli puhul!

05.04.2021

Ivi Laas (sündinud 2. aprillil 1941) on eesti nahakunstnik. Ivi Laas lõpetas ERKI 1966. aastal ja sai Eesti Kunstnike Liidu liikmeks 1971. aastal.
 
Sellest ajast alates on ta pidevalt esinenud nii kodu- kui ka välismaistel kunstinäitustel, olnud vabakunstnik ja 1981. aastast ERKI õppejõud (1993–1997 dotsent, tänini EKA lepinguline õppejõud); aastatel 1966–2002 kavandanud tooteid ja töötanud välja uusi mudeleid Kunstitoodete Kombinaadile ARS. Ta on kuulunud Eesti Kunstnike Liidu ja ARSi kunstinõukogudesse, viinud läbi meistriklasse ja pidanud nahakunsti tutvustavaid loenguid Soomes, Tallinna Rahvaülikoolis ja Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemias.
 
Eesti nahkehistöö kullafondi kuuluvad paljud Ivi Laasi köited, albumid, külalisraamatud ja laekad. Ivi Laas on loonud nahkehteid ning nahast aksessuaare: kotte, prillitoose, kaarditaskuid ja palju muud. Kunstniku pühendumusest kõneleb tema loomingu ühtlaselt kõrge tase. Ivi Laas on meister, kes suudab ideid materjali viia viisil, mis kõnetab nii profaani kui ka professionaali.
Tagasi üles