Olesja Katšanovskaja isikunäitus „Kultuuritolm”

08.05.2019

Neljapäeval, 9. mail kell 18.30 avatakse Tartu Kunstimaja väikses saalis Olesja Katšanovskaja isikunäitus „Kultuuritolm”. Näituse kuraator on Julia Polujanenkova (Tartu
Kunstimuuseum).

Katšanovskaja südamlik suhtumine maalitraditsioonidesse pärineb tema mitmekülgsest kunstiharidust Eestis ja Peterburis. Teoste sisu on aga seotud negatiivsete emotsioonidega, mida talle on tekitanud reaalne kunstnikuelu ja kunstniku roll tänases maailmas. Oma esimesel isiknäitusel Tartus loob Katšanovskaja väikese maailma, milles segunevad klassikaliste maalide pärand konserveerimisest inspireeritud installatsiooni ja videoteosega.

Kunstnik lisab: „Käsitlen oma kunstis Eesti jaoks keerulisi küsimusi nagu hallid passid, tööpuudus kunstivaldkonnas ja mitte mõistmine. Minu teosed on eksperimendid, mis põimivad restauraatori rakendusoskusi ja kaasaegset kunsti.”

Olesja Katšanovskaja (snd 1983) on õppinud Tartu Ülikoolis, Eesti Kunstiakadeemias ja Peterburi Riiklikus Repini nimelises Kunstiinstituudis. Ta on osalenud Širjajevo Biennaalil (2018) ja Uurali Tööstusbiennaalil (2017) ning grupi- ja isikunäitustel Eestis, Venemaal, Itaalias, Belgias ja Soomes.

Näitus on avatud 9. juunini.

 
Lisainfo:
Tanel Asmer
Tartu Kunstimaja produtsent
produtsent [at] kunstimaja.ee
Tel: +372 5562 1192
www.kunstimaja.ee
www.facebook.com/kunstimaja
Vanemuise 26
51014 Tartu 
K–E 12.00 – 18.00
Tagasi üles