Breadcrumb

Narva kunstiresidentuur avab 2022. aasta konkursi

03.12.2021

NART kuulutab välja 2022. aasta residentuurideks open call’i, kuhu on oodatud kandideerima nii professionaalid kui ka noored kunstnikud, disainerid, mõtlejad, kuraatorid ja teised loomeinimesed. Kandideerimise tähtaeg on 23. detsember 2021.
 
Narva kunstiresidentuur on ainulaadne kultuuriplatvorm, mille kutsusid ellu Eesti Kunstiakadeemia, Narva Gate ja Eesti Kultuuriministeerium. Seal korraldatakse residentuure, näituseid, loenguid ja töötubasid.  NART asub Eesti-Vene piiril Narvas ajaloolises Kreenholmi asumis tekstiilivabriku tehnoloogiadirektorile ehitatud villas. Läheduses asub tühjana seisev tehas, mis oli omal ajal Euroopas ja Venemaal omataoliste seas suurim. Tehas on saanud kunstnike jaoks inspiratsiooniallikaks ja ruumiks, kus eksperimenteerida. Rahvusvaheline residentuuriprogramm on avatud kunstnikele ja loovisikutele, kes tegutsevad väga erinevates valdkondades, nagu kunst, muusika, etenduskunst, arhitektuur, disain, film, kirjandus, kureerimine jm.  NART loob loomingulist läbikäimist eri valdkondade vahel ning tugevdab suhet kohalike inimestega.
 
NARTi fookuses on võõrustada loovisikuid, kes loovad kontakti Narva kogukonnaga. Residente kutsutakse üles tegema interaktiivseid, sotsiaalse mõõtmega ja/või kogukonnapõhiseid projekte. Kaasamine võib toimuda väga erinevates vormides nagu üritused, näitused, avatud stuudiod jne. Palume taotlusvormis kirjeldada oma tööd ja plaane residentuuris.
 
Residentuur pakub majutust, stuudiopinda, ühiskööki ja juurdepääsu Kreenholmi tehasele. Väljavalitud loovisikud sõlmivad lepingu, mis seab paika residentuuris viibimise aja. NART väljastab vajadusel lisarahastuse taotlemiseks kinnituskirja. NARTi residentuurid vältavad ligikaudu 2 kuud. Kandideerida võivad nii kunstnikud kui kunstnike duod. Kandidaadid valib välja NARTi kokkukutsutud komisjon. Väljavalitud kunstnikega võetakse ühendust 2022. aasta jaanuari alguses.
 
Taotusvorm täita inglise keeles ning saata CV ja portfoolio fail sellel lingil: https://forms.gle/c4ZJifZtaqyJYgEp8
 
Tähtaeg: 23.12.2012 kell 23:59 GMT+2
 
 
P.S Peatselt kuulutatakse välja ka korje erinevate projektide, näituste, seminaride, aktsioonide, haridus- ja publikuprogrammide ning muudele pakkumistele ja ideedele, mis võiksid toimuda Narva kunstiresidentuuris 2022. aastal.

 

Tagasi algusesse