Mall Nukke isikunäitus „Vesi & Kivi. Maalid 2016 – 2019”

09.07.2019

10. juulil 2019 algusega kell 18.30 avatakse Staapli 3 galeriis Mall Nukke isikunäitus
„Vesi & Kivi. Mall Nukke maalid 2016 – 2019”.
 
„Meri ja maa on alati olnud vastandlikud materjalid, nende kokkupuute hetked on inspireerivad ja erutavad. Peegeldused, mis muudavad millegi kindla ja käegakatsutava mänglevaks ja vaevu hoomatavaks, on sundinud mind pinstlit haarama ja päevade kaupa nende vaevu tabatavate kujutiste kallal „nokitsema”. Vesi on minu maalidel suurim looja, mina proovin temaga vaid sammu pidada. Koos oma maise maalivarustusega. Maalidel on peegeldusi, mis on „kinni püütud” Veneetsiast, Riiast, Hamburgist, Hvarist (Horvaatia).  Võluvalt abstraktseks ja maaliliseks teeb need vaated sama meri, mis loksub ka Eesti randa. Esmakordselt toimus „Vesi & Kivi” maalinäitus Ruhnu Kultuurikojas 2018. aasta suvel.”
 
Mall Nukke
 
Mall Nukke loometee algas pliiatsi ja pastelliga. Tema varasemad joonistused, valdavalt figuraalsed kompositsioonid, olid luksuslikult värviküllased, kiiskavas, ergavas, mürgilt sätendavas värviskaalas ning jõuliselt konstrueeritud. Alates 2016 aastast on Mall Nukke järjest rohkem tegelenud õlimaalimisega ja "Vesi & Kivi” näitusel saab näha teoseid, mis on viimase 4 aasta jooksul loodud just selles tehnikas.

Mall on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafika eriala ja tema teoseid on kogunud KUMU, Tartu kunstimuuseum, OÜ Sadolini kunstikogu (Eesti), Rauma Linnamuuseum (Soome), Viinistu Kunstimuuseum (Eesti),  Vexi Salmi kunstikogu (Soome), Nef Galerii (Kiiev, Ukraina),  George Sorose kunstikogu (USA); Margus Punabi kunstikogu (Eesti); Rain Tamme kunstikogu (Eesti); Reigo Kuivjõe kunstikogu (Eesti); Sven Pertensi kunstikogu (Eesti);  Armin Kõomäe kunstikogu (Eesti).

Näitus jääb avatuks kuni 10.08.2019

Lisainfo:
www.mallnukke.ee 
https://www.facebook.com/nukke/ 

 
Staapli 3 galerii
info [at] staapliart.ee
www.staapliart.ee 
 
Staapli 3-114a, Tallinn, Estonia
E-N 10-20.00, R-P 9-20.00

 

Tagasi üles