Made Balbati graafika Tartu Linnaraamatukogus

22.05.2020

22. maist kuni juunikuu lõpuni on Tartu Linnaraamatukogus avatud Made Balbati graafika näitus „Kohtumised“. Näitusel eksponeeritud graafilised lehed on teostatud sügavtrükis, kuivnõela tehnikas. Pildid on vaatamiseks väljas II ja III korruse fuajees ning muusikaosakonna galeriis.
 
Kunstnik ütleb näituse saateks nii: „Minu piltide tegelasteks on peamiselt muusikud ja nende muusad. Muusik kui looja ja muusa kui inspiratsioon. Mind paeluvad nii teater, poeesia kui muusika ning see kajastub ka minu piltides. Minu tööde keskmes on alati inimene. Piltides segunevad fantaasia ja realistlik joonistus.“
 
Graafik, kujundaja ja raamatuillustraator Made Balbat (s 1960) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia 1988. aastal graafika erialal. Tema viimaseks tööks on vabaloominguna valminud sari klassikaliste muinasjuttude ainetel. Käesoleva näituse teeb rohkem digigraafikale pühendunud kunstniku jaoks eriliseks klassikaliste graafikatehnikate juurde tagasipöördumine.
Lisaks vabagraafikale on kunstnik tegelenud raamatute kujundamisega, olles aastaid teinud koostööd kirjastusega „Eesti Raamat“. Tuntuimaks Made Balbati kujundatud sarjaks on „Põhjamaade romaan“. Ta on illustreerinud mitmeid lasteraamatuid kirjastustele TEA ja Petrone Print, kujundanud kaardimänge lastele.
 
Made Balbati illustratsioone on eksponeeritud mitmetel näitustel Eestis, Soomes, Venemaal, Inglismaal, Itaalias, Poolas, Lätis jm. Kõiki näitusel olevaid pilte on võimalik ka osta või tellida.
 
Lisainfo:
Made Balbat
Tel: +372  517 4958
E-post: made.balbat [at] gmail.com,
www.made.balbat.com
 
Linda Jahilo
avalikkussuhete juht
Tel: +372 736 1374
+372 5340 2168
 
Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu
Kompanii 3/5, 51004 Tartu
E‒R 09.00‒20.00, L 10.00.‒16.00
Tagasi üles