Lugemiku raamatupood & kohvik Hulda ootavad külla!

04.08.2020

Meil on hea meel teid kutsuda Lugemiku raamatupoe uutesse ruumidesse, kus koostöös kohvik Huldaga pakume nüüd ka kohvi, jooke ja kooke ning kergemaid magusaid ja soolaseid ampse. 
 
Raamatupoodi ja kohvikut veavad Indrek Sirkel & Ott Kagovere Lugemiku kirjastusest ning Kadri Villand, kes mitmeid aastaid koos Kati Saaritsaga on juhtinud kohvikut Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (EKKM). 2019. aastal tegi Eesti Kunstnike Liit Lugemikule pakkumise avada Lugemiku raamatupood ajaloolises ARSi kunstikombinaadi poe ja viimati Nu Nordiku disainipoe ruumides Vabaduse väljakul Tallinna Kunstihoone all. Kuna raamatupood ja kohvik olid eelnevalt aastaid paralleelselt EKKMis tegutsenud, siis otsustati uues asukohas jõud ühendada. 
 
Tallinna Kunstihoone all asuv ruum võimaldab pakkuda veelgi suuremat ja mitmekesisemat trükiste valikut. Hetkel raamatupoes müügil ligikaudu 350 kirjastuse teosed kogu maailmast. Erinevaid raamatuid on hetkeseisuga riiulitel pea 2500 nimetust. 
 
Uues poes on ka spetsiaalselt Eesti visuaalkultuurile pühendatud riiul, mis koondab Eestis kirjastatud trükiseid – hetkel müüme teoseid 84 kohalikult väljaandjalt, kunstnikult, kollektiivilt jt. Selline väljapanek on hea töövahend kuraatoritele ning teistele kunstihuvilistele, kes soovivad tutvuda Eesti kunstiajalooga, aga ka kaasaegsete kunstnike uue loominguga. 
 
Raamatupoe ja kohviku tegevust saadab nüüdsest ka publikuprogramm – pea igal neljapäeval viime läbi raamatuesitlusi, kunstnikevestlusi ja loenguõhtuid. Samuti võimaldab seinapind näidata ka raamatutega seotud kunstiteoseid, korraldada filmilinastusi ning eksponeerida installatsioone.
 
Hetkel raamatupoe ja kohviku seintel näha suve lõpuni on kaks tööd:
1) Brit Pavelsoni TURU VÄÄRTUSED, tapeedist ja plakatitest koosnev teos;
2) Lieven Lahaye ja Ott Metusala seinagraafika väljaande CATALOG #16 teemadel.
 
Eesti Kunstnike Liidu liikmetele ja Eesti Kunstiakadeemia tudengitele on raamatupoes ja kohvikus soodustus 5%.     
 
Ootame külla! 
Lugemiku raamatupood & kohvik Hulda
Vabaduse väljak 8
T–K 10-20, N–L 10–21, P 10–18
Instagram: lugemik_hulda
 
Esimese Lugemiku raamatupoe avasid 2013. aastal Lugemiku kirjastuse asutajad graafiline disainer Indrek Sirkel ja kunstnik Anu Vahtra Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi (EKKM) hoovil. 2017. aastal avanes koostöös Tallinna Kunstihoonega ka poe teine asukoht Kunstihoone fuajees. Lugemik on Tallinnas tegutsev iseseisev kunstiraamatute kirjastus, mis koostöös noorte kunstnike, disainerite ja teoreetikutega on tänaseks välja andnud ligi 100 trükist. 2018. aastal ühines Lugemikuga graafiline disainer Ott Kagovere.
Tagasi üles