Kuues Tallinna illustratsioonitriennaal „Pildi jõud“

26.10.2020

Tallinna illustratsioonitriennaal toob kokku üle kolmesaja teose kunstnikelt üle maailma.
 
Kuues Tallinna illustratsioonitriennaal „Pildi jõud“ toob rahvusraamatukogu galeriidesse illustratsioone kunstnikelt üle maailma. Seekordse triennaali osalejate seas on lisaks parimatele Eesti illustraatoritele kunstnikke Itaaliast, Hispaaniast, Portugalist, Kanadast, Hiinast, Iraanist, Iisraelist, Mehhikost ja paljudest teistest riikidest.
 
Tallinna illustratsioonitriennaal (TIT) on Balti mere ümbruses ja laiemaltki ainus omataoline rahvusvaheline illustratsiooninäitus. Maailma ja Eesti illustratsioonikunsti paremikku eksponeeritakse traditsiooniliselt rahvusraamatukogu kõikides galeriides. Lisaks originaalteostele saab tutvuda ka raamatute väljapanekuga näitusel osalevate kunstnike trükis ilmunud illustratsioonidega.
 
Triennaali kuraator Viive Noor kommenteerib tänavust triennaali:
„Kui me alustasime 2003. aastal Tallinna illustratsioonitriennaaliga, siis hõlmas näitus kümmet Balti mere äärset riiki näidates nende riikide parimate illustraatorite töid. Viies triennaal tõi muutused kaasates külaliskunstnikena ka mitmete teiste riikide parimaid illustraatoreid. Kuna see muutus õigustas end igati, siis alates käesolevast trienaalist oleme võtnud sihikule juba terve maailma. Väikese riigina ei suuda me muidugi võistelda maailma suurimate biennaalide ja triennaalidega, kus eksponeeritakse sadade parimate illustraatorite loomingut. Meil pole ei vastavaid ruume ega ressursse. Seetõttu tuleb osalejaid valida erilise hoolega. Sellel triennaalil näeb 79 kunstniku töid 20 erinevast riigist üle maailma. Tegemist on nende riikide tippkunstnikega ja julgelt pooled neist kuuluvad maailma illustraatorite eliidi hulka. Riikide arvu võib küll suurendada, aga kunstnike arvu me oluliselt enam suurendada ei saaks. Seega samal põhimõttel on plaanis jätkata ka tulevikus tuues Eestisse kokku oma ala kõige nimekamaid illustraatored üle maailma“.
 
Triennaaliga paralleelselt on Eesti Lastekirjanduse Keskuses avatud eelmise triennaali peapreemia võitnud Itaalia kunstniku Alessia Bravo isikunäitus.
 
Ka tänavusel triennaalil valib kuueliikmeline rahvusvaheline žürii välja peaauhinna laureaadi ja lisaks antakse välja kümme võrdset diplomit ning mitu eriauhinda (Eesti Kunstnike Liit, Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Rahvusvahelise Noorsookirjanduse Nõukogu Eesti osakond).
 
Žürii liikmed on dr Ali Boozari (Iraan), Yahel Frankel (Argentiina), dr Kai Zhan (Hiina), Rosi Aragón (Mehhiko), Kristina Andres (Saksamaa) ja Alessia Bravo (Itaalia, Grand Prix 2017). Laureaadid kuulutatakse välja triennaali pidulikul avamisel 3. novembril. 
 
Triennaali korraldajad on Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Eesti Rahvusraamatukogu.
 
Triennaali toimumist toetavad Eesti Kultuurkapital,Tallinna Kultuuriamet, Rahvusvahelise Noorsookirjanduse Nõukogu Eesti osakond, Eesti Kunstnike Liit, Eesti Suursaatkond Moskvas ja Eesti Peakonsulaat Peterburis
 
Näitus jääb avatuks 30. novembrini.
 
Lisainfo:
Eesti Rahvusraamatukogu
Tõnismägi 2, 15189 Tallinn
E–R 10.00–20.00
L 12.00–19.00
Tagasi üles