Kunstitootmiskompleks Naked Island teatab

18.06.2020

Paljassaarde rajatakse kunstitootmiskompleks Naked Island
 
2021. aasta kevadel avab Põhja-Tallinnas uksed täisfunktsionaalne kunstitootmiskompleks Naked Island, kus on võimalik teha valmis ka kõige võimatum kunstiteos, erilahendus või unikaalobjekt.
 
Naked Island on kunstnikele ja loomeettevõtetele suunatud töökodade keskkond, kuhu on koondunud produktsioonialane kompetents, tehnilised oskused, loov mõttejõud ja tehnoloogilised võimalused. Tegemist on avatud, tänapäevase, professionaalse ja rahvusvaheliselt kõrgel tasemel kunstiteoste tootmise miljööga, kus on mõistliku hinnaga kättesaadavad töökojad, tööks vajalikud seadmed ning erialane oskusteave. Kasutajat ootavad eri tehniliste võimalustega töölauad co-working-töökodades, täisfunktsionaalne metalli- ja puidutöökoda, professionaalne värvikamber ja skulptuuristuudio. Lisaks on Naked Islandis kraanaga varustatud välitööala ning multifunktsionaalne projektiruum. Ligi 1300 ruutmeetri suuruses töökojahoones hakatakse pakkuma ka koolitusi ja meistriteenust.
 
Naked Islandi idee sündis 2016. aastal nelja kunstiprofessionaali – Rael Arteli, Flo Kasearu, Bruno Kadaku ja Tõnu Narro – ühise ettevõtmisena, et tõsta kunstivaldkonnas toimuv tootmistegevus täiesti uuele tasemele. Nüüdisaegse töökojakeskkonna loomist ja võtmetähtsusega seadmete soetamist toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) Euroopa Regionaalarengu Fondist. Kaasrahastajana paneb õla alla Luminor. Hoonet hakkab ehitama OÜ Tallinna Ehitustrust, projektijuhtimist ja omanikujärelevalvet teeb Ehitusagentuur OÜ.
 
Naked Islandi ühe asutaja Rael Arteli sõnutsi on säärast töökeskkonda Eesti kunstnikele väga vaja: „Viimasel aastakümnel on Eesti kunstimaastik teinud hiigelhüppe, seda nii institutsioonide kaasaegsel moel toimimise kui ka kogu välja rahvusvahelistumise suunas. Samas on kunstiteose loomise ahelas jäänud täielikult välja arendamata üks oluline lüli – võimalus tehniliselt nõudliku iseloomuga teosed füüsiliselt valmis teha. Nüüd on lõpuks tehtud ka tehnilise tugistruktuuri väljaarendamisse suur investeering, mis annab Eesti ja miks mitte ka lähiriikide kunstnikele täiesti uued võimalused töötada ja luua.“
 
Naked Island saab olema loomemajanduse pioneer Paljassaarel! Töökojakompleks asub endise Tallinna Ehituskeraamika tehase plaaditšehhi kontorihoones aadressil Laevastiku 3, kiviviske kaugusel Telliskivist, Põhjalast ja Noblessnerist. Tegemist on ajaloolise keraamikatööstuse asukohaga, tänasel päeval on Naked Islandi naabriks AS Tallinna Tööstuspargid, kes asub seal arendama piirkonda filmilinnakule. Läheduses on Kultuurikatel, Kai kunstikeskus, Lennusadam, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum. Kunstitootmiskompleks Naked Island Paljassaare alguses panustab oma kohaloluga võimalusse defineerida piirkonna linnaehituslikke arengusuundi loomemajanduse ja kultuuri perspektiivist, olles kasulik koostööpartner läheduses juba tegutsevatele kunsti- ja disainivaldkonna ettevõtetele, näituseasutustele ja showroom’idele.
 
Lisainfo:
Rael Artel
Tel: +372 5622 9213
E-post: rael [at] publicpreparation.org
 
Tagasi üles