Kunstiteose tellimine seoses L.Puusepa 1a hoone rekonstrueerimisega.

28.11.2019

L.Puusepa 1a hoone kasutuseesmärk renoveerimistööde järgselt on tervisekeskus, kus hoone 3-ndal ja 4- ndal korrusel saab tegutsema stomatoloogiakliinik, teistel korrustel mitmed perearstid, androloogiakeskus (meestearst) ning spordimeditsiini ja taastusravi kliinik.
 
Tegemist on funktsionaalse hoonega, mida külastab igapäevaselt hulk patsiente ja kus neid võtavad vastu erinevad spetsialistid. Traditsiooniliselt on maja 1. korrusel garderoob ja registratuur, millele järgnevad arvukad vastuvõtukabinetid. Peamine sagimine toimubki garderoobi ja registratuuri piirkonnas. Arstide kabinetid asuvad üksteise kõrval neutraalsetel koridoridel. Korrused on ühendatud avara trepiga, mis lubab ja isegi ootab loomingulist sekkumist. Samuti kitsad koridorid on avatud läbi klaasseinte trepi poole, mis samuti võimaldab kunstnikul lisada argipäeva funktsionaalsusele mängulisust ja poeetilisust.
 
Kunstiteose võib kavandada majaesisele alale hoone peasissepääsu ees, esimese korruse avalikule alale ning hoone peatrepikotta (sealhulgas selle klaaspindadele). Kunstiteos võib hõlmata ka mitmeid eespool nimetatud asukohti.
 
Kunstiteos peab olema hoone arhitektuurilise terviku ja selle kasutaja tegevusega sobituv avalikku ruum rikastav kujutava kunsti teos, mis on autori või autorite originaallooming ning mis ei ole mõeldud hoone igapäevaste funktsioonide tagamiseks.
 
Žüriisse kuuluvad Tartu Ülikooli Kliinikumi esindajad Marek Seer (esimees), Peep Pitsner, Toomas Kivastik, Eesti Sisearhitektide Liidu Eesindaja Maarja Varkki, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Varvara Guljajeva ja Jaan Luik, Eesti Arhitektide Liidu esindaja Roman Smuškin.
 
Kunstiteose tellimiseks on ette nähtus 65 000 eurot, nimetatud summa tasutakse ideekonkursi võitjale temaga eraldi sõlmitava ideekavandi realiseerimise hankelepingu alusel. Lepingu sõlmimisel tehakse ideekavandi realiseerimiseks ettemaks 25% ulatuses. Konkursi auhinnafond on 1000 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses. Teise koha preemia suurus on 600 eurot, kolmanda koha preemia suurus on 400 eurot.
 
Kavandite ja osalemisdokumentide esitamise aeg on 16. märts 2020, kell 11:00.
Võistlusjuhendi leiad aadressil: https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/procurement/1607113/general-info
Tagasi üles