Kristina Paabuse ruumiline mõtisklus Hobusepea galeriis

05.07.2019

Kolmapäeval, 10.07.2019 kell 18.00 avab KRISTINA PAABUS Hobusepea galeriis isiknäituse „Vahepeal”.
 
Joonistuste, trükigraafika ja installatiivsete elementide abil loob Kristina Paabus Hobusepea galeriisse mõtiskleva ruumilise keskkonna, mille kaudu tõlgendab isiklikke ja üldisi kultuurilisi narratiive.
Esimese põlvkonna ameerika-eestlasena on kunstnikku mõjutanud kahe erineva kultuuriga kodu, riikide ajalugu, erinevad geograafilised ja poliitilised asupaigad. Paabus kõrvutab oma loomingus indiviidi ja ühiskonna seatud piiranguid. Ta vaatleb süsteeme, mida loome enese distsiplineerimiseks ning vastupidi, strateegiaid, millel laseme piirata ennast. Vasteid neile hoiakutele leiab kunstnik arhitektuursete, religioossete, keeleliste ja poliitiliste kujundite seast. Kunstniku sõnul on näitus saanud tõuke okupatsioonist tingitud, kestvate, kuid varjatud nähtuste vaatlemisest. Abstraktsete kujutiste ja metafooride kaudu esitab kunstnik tähelepanekuid ja tõlgendusi neist kogemustest.
 
Kristina Paabus on omandanud kunstihariduse Ameerika Ühendriikides, bakalaureusekraadi Rhode Island’i Disainikoolis ja magistrikraadi Chicago Kunstiinstituudis. Tema loomingut on eksponeeritud nii Ameerikas, Euroopas kui ka Hiinas, hiljuti Akroni kunstimuuseumis Ohios, Bulgaaria Rahvusgaleriis ja Novosibirski Graafikatriennaalil Venemaal. Paabus on Eesti Fullbrighti installatsioonikunsti stipendiumi laureaat, Grant Wood’i stipendiaat Iowa Ülikoolis, Ohio Kunstinõukogu eripreemia omanik ja auhinnatud rahvusvahelise graafikakunsti residentuuri kunstnikuna Guanlanis (Hiina). Ta on osalenud mitmetes residentuurides: ACRE (Wisconsin), Ox-Bow (Michigan), Naiste Stuudio Workshop (New York), Emmanuel Kolledž (Massachuetts), SIM (Island), Muhu A.I. (Eesti), Guanlani Originaalgraafika Baas (Hiina), NCCA Kronstadt (Venemaa) ja Andersoni Rantšo Kunstikeskus (Colorado). Paabus elab ja töötab Ameerikas, ta on Ohio Oberlini Kolledži kunsti ja graafika dotsent.  
 
Kunstniku koduleht: http://kristinapaabus.com
   
Näitus jääb avatuks kuni 5. augustini 2019.
 
Näitust toetavad Ohio Oberlini Kolledž (Ohio Oberlin College) ja Ohio Kunstinõukogu (Ohio Arts Council).
 
Näituseid Hobusepea galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kultuuriministeerium.
 
 
Lisainfo:
Hobusepea galerii
Gsm: +372 55 679 009
        +372 52 85 324
Tel: +372 6 276 777
E-mail: galerii [at] eaa.ee 
http://www.eaa.ee/hobusepea
Hobusepea 2, Tallinn 10133
K - E 11.00 - 18.00
Tagasi üles