Kohila Sümpoosion 2021

19.01.2021

Sümpoosion jätkub uue hooga. Alates 2021 aastast korraldavad sümpoosioni Lumi Kristin Vihterpal ja Jekaterina Kultajeva, kes on mõlemad lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia skulptuuri eriala ning tegutsevad aktiivselt kaasaegsel kunstiväljal visuaal- ja tegevuskunsti valdkonnas. XXI Kohila Sümpoosioni kuupäevadeks on 11.07–01.08.2021.
 
Lumi Kristin on Kohila Sümpoosioniga kaasas käinud selle algus-aastatest saadik ning osalenud sümpoosionil kunstnikuna 2014. aastal. Ta on töötanud Tallinna Ülikooli Digitehnloogiate instituudis projektijuhina (2017 – 2019) ja korraldanud Semiosalongis seminaride sarja „ERROR“ (2014 – 2015).
 
Jekaterina on töötanud projektijuhina noortele suunatud ettevõtmistes: visuaal- ja etenduskunstide algatuses LaborARTory (2013) ja rahvusvahelises haridust ja kultuuri toetavas koostööprojektis Migrash Baltic –– Professional Community for Education and Culture (2013 – 2018).
 
Mõlemad korraldajad peavad oluliseks kaasaegse kunsti populariseerimist, sh õpetades Tallinna Kunstikoolis noortele kunsti, skulptuuri, installatsiooni ja uusmeediat. Kohila Sümpoosionis näevad värsked korraldajad võimalust luua laiemat kunstipilti, kaasata noori sümpoosioni publikuprogrammis, tutvustades keraamika-alase puupõletuse traditsioone, ajalugu, võimalusi ja tulemusi, ning rikastada keraamika ja skulptuuri valdkondi interdistsiplinaarsusega temaatiliste aastate kaudu.
 
Eesti Keraamikute Liit soovib omalt poolt jõudu ja lennukust uutele projektijuhtidele ning tänab eelnevaid korraldajaid, Juss Heinsalu ja Evelin Sauli, mahuka panuse eest sümpoosioni eestvedamisel ning arengus.
Koostööpakkumisteks ja lisainformatsiooniks kirjutage: info [at] kohilasymposium.com
 
Ilusat keraamikarohket alanud aastat!
Tagasi üles