Karel Koplimets „Juhtum nr 14. Torm Läänemerel“

13.08.2020

Juba järgmisel kolmapäeval 19. augustil kell 17:00 avatakse Kordon Konteinergaleriis Karel Koplimetsa videoinstallatsioon „Juhtum nr 14. Torm Läänemerel”. Järgneb kell 18.00 kunstnikuvestlus autoriga (Kordon Artist Talk) ning merepäästeseminar. Oled väga oodatud!
 
Merekonteineris eksponeeritav Karel Koplimetsa videoinstallatsioon tekitab rahutukstegevat ruumielamust ning ärevust, laiendades mõtet inimese juhitud tehnoloogia ja loodusjõudude vahelisest intriigist. 
 
Karel Koplimets (s. 1986) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia eriala (BA ja MA) ning elab ja töötab Tallinnas ning hetkel HISK kunstiresidentuuris Gentis. Ta on kunstnikerühmituse Visible Solutions OÜ (koos Sigrid Viiri ja Taaniel Raudsepaga) liige. Ta on võitnud Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (2012) ja nomineeritud Köler Prize auhinnale (2013). Koplimets on osalenud mitmetel grupinäitustel Eestis ja välismaal, mõned viimased neist on Riia biennaal (Riia, 2018), There and Back Again (Kiasma, 2018), Rändurid. Reisimine ja migratsioon Kesk- ja Ida-Euroopa uues kunstis (KUMU Kunstimuuseum, 2017) ja Work it, feel it! (Kunsthalle Wien, 2017). Tema teoseid on mitmetes muuseumikogudes, sealhulgas Kiasma (Soome), Musée de l'Elysée (Šveits)  ja Kumu Kunstimuuseum (Eesti). Koplimets loob peamiselt narratiivseid ruumiinstallatsioone, mille peamiste ja kandvate osadena kasutab kaamerapõhiseid meediume. Oma viimaste projektidega on ta käsitlenud reisimise ja rännete teemasid, mis on seotud majanduse ja geopoliitilise situatsiooniga, näiteks ostuturism, pendeltöö, töö ja töökoha mõiste muutumine ning sellega seotud ränded ja ümberkorraldused. Tema varasemate teoste temaatikaks on olnud peamiselt paranoiad, hirmud ja kriminaalsus. Koplimetsa loomingut võib iseloomustada ka mõistega juhtumiuuring.
 
Hiiumaal tegutsev kunstiresidentuur Kordon käivitas Konteinergalerii kaasaegse kunsti ja ruumiprojektide loomiseks, et suhestuda globaalsel tasandil aktuaalsete teemadega lokaalses kontekstis. Merekonteineri paigutamine esimest korda eelmisel sügisel kaasaegse kunsti biennaali Fotokuu ajal Tallinna linnaruumi ja sellest suvest Hiiumaal Kärdlas on ruumiline sekkumine, mis vastandab tehnoloogia ja kapitalistliku (üle)tarbimise loodusele.
 
Installatsioon on avatud Ranna 1, Kärdla kuni 23. august 2020
Avamisel toimub kunstnikuvestlus (Kordon Artist Talk) autoriga, mida juhib Kadi-Ell Tähiste ning merpäästeseminar, mille viib läbi vabatahtlik merepäästja ja „Hiiuingel” reeder Ain Tähiste.
 
Merepäästeseminari käigus liigutakse Kordonist ajaloolise päästepaadi kuuri slipile ja Kärdla sadamasse, kus tutvutakse merepäästevarustusega, RIB-kaatriga, SAR boksiga ning purjelaevaga "Hiiuingel". Seminar on tasuta.
 
Kordon Konteinergaleriid toetavad:
Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Hiiumaa Vald, Eesti Sisearhitektide Liit, Wermstock, Floorin, Vivarec, Interstudio, Hals Interiors, Lincona, Moodne Valgustus, Fagerhult, Hansgrohe/AXOR, Borg, Vitra Vannitoad, Intera, Peeter Kangur
 
Kordon Artist Talki toetab:
Eesti Kultuurkapital
 
Lisainfo:
Urmo Vaikla
Tel: +372 501 0930
E-post: urmo [at] kordon.ee

www.kordon.ee
www.karelkoplimets.com
Tagasi üles