Kadri Mälgu kunstnikuvestlus näitusel „Buldog“ kolmapäeval, 21. oktoobril kell 17.30

20.10.2020

21. oktoobril algusega kell 17.30 toimub Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi (ETDM) trepigaleriis Kadri Mälgu kunsnikuvestlus tema äsja avatud isikunäitusel „Buldog“, mis esitleb valikut autori viimase viie aasta loomingust. 
Juttu tuleb Kadri Mälgu loomingust ja kaasaegse ehtekunsti praktikatest laiemalt, müstilisest ja poeetilisest, ilmsest ja kujuteldavast selles.  
Kunstnikuvestlusel saab osaleda muuseumipiletiga, eelnev registreerimine pole vajalik.
Kadri Mälguga vestleb Kai Lobjakas.
 
Oma ETDMi näitusel eksponeeritud ehete ja objektide kooslust ühendavaks võtmeks on Mälk valinud buldogi metafoori, kirjeldades teda tasakaaluka ja intelligentse olendina. Näiliselt taltsutatud loomas säilib siiski talle loomuomane metsikus ja silmale nähtamatu, mida ka Mälgu ehtetest pahvakutena õhkub. Ekspositsiooni keskmeks on autor asetanud oma õpetajale Leili Kuldkepile pühendatud teose.
 
Kadri Mälk (1958) on rahvusvaheliselt tuntud Eesti ehtekunstnik; elukutselt kunstnik, kutsumuselt metafüüsik. Eesti Kunstiakadeemia ehtekunsti eriala pikaaegse juhina on ta muutnud ja laiendanud märkimisväärselt ehtekunsti tähendust, suunanud ja kujundanud terve põlvkonna Eesti ehtekunsti olemust ning haaret. Mälgule omane esteetika on tume ja poeetiline, teemakäsitlustes on ta ühtaegu müstiline, romantiline ja teravmeelne.
Mälk lõpetas riikliku kunstiinstituudi ehtekunsti eriala 1986. aastal, jätkates samas mõned aastad hiljem õppejõuna, 1996. aastast professorina. Ta on täiendanud end mitmel pool Euroopas ja Aasias, uurinud põhjalikult kivikasutust ja lihvimist.
1990. aastatest on Mälgu näitustel esinemine sage ja ulatuslik ning tema kaasatus rahvusvahelisel ehtekunstimaastikul tihe ja tuumakas, ulatudes Soomest New Yorki ja Hollandist Shanghaisse. Ta on pälvinud rohkelt tunnustust ning tema töid leiab muuseumides ja erakollektsioonides üle maailma.
Loomingu ja õpetamise kõrval on ta kirglik ehtekollektsionäär ning täpse tunnetusega kirjutaja. Ta on koostanud ja välja andnud arvukalt raamatuid.
 
Näituse kujundaja: Taso Mähar
Graafiline disainer: Jaanus Samma
Näituse töögrupp: Kai Lobjakas, Adam Cullen, Hille Saluäär, Villu Plink, Ketli Tiitsar, Kristi Paap, Toomas Übner
Fotograaf: Tiit Rammul 
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital
 
Lisainfo:
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
Lai 17, Tallinn
K–P 11.00–18.00
www.etdm.ee
www.facebook.com/TarbekunstiDisainimuuseum
www.instagram.com/disainimuuseum
Tagasi üles