Jätkub EALi kuraatorninäituse võistlus - tähtaeg 12. juuni!

12.05.2020

Jätkub võistlus EALi 2021. aasta kuraatorinäitusele kuraatori(te) leidmiseks! Näitus toimub Fotografiskas Telliskivi Loomelinnakus. Võistluse statuut on lisatud, tööde esitamise tähtaeg on 12. juuni 2020.
 
8. oktoobril 2021 täitub 100 aastat Eesti Arhitektide Ühingu asutamisest, mille õigusjärglane EAL on. Uus kuraatorinäitus on plaanis avada just sellel päeval ning oleks tore, kui näituse sisu haakuks ka liidu juubeliga. Klassikalise fotonäituse asemel ootame originaalseid ning uudseid lähenemisi fotonäituse formaadile. Lisaks fotodele on oodatud ideekontseptsioonid, mis kasutavad ka videot, valgus- ja ruumiinstallatsioone jmt.
 
Võistluse žüriisse kuuluvad: Katrin Koov (EAL president), Andro Mänd (EAL ürituste töögrupp, EAL asepresident), Eik Hermann (EALi eelmise näituse üks kuraatoritest), Maarja Loorents  (Fotografiska esindaja), Roland Reemaa (2018. aasta Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti paviljoni üks kuraatoritest).  
 
Info ruumide kohta, kus näitust eksponeeritakse leiab siin.
 
Lisaks Fotografiska 1. korrusele, 3. korruse ühele saalile ning välistrepi galeriile saab kasutada Telliskivi Loomelinnaku väliekspositsiooni ala Fotografiska sissepääsu ees.
 
Võistlustööd tuleb esitada hiljemalt 12. juunil 2020 kell 16:00 e-maili teel žürii sekretärile: ingridk [at] arhliit.ee.
 
Palume saata 2 pdf faili: 1) vabas vormis näituse teemapüstitus ja esmane ruumiline-visuaalne idee; fail varustatud märgusõnaga
2) „nimekaart”, kus on näidatud võistlustöö autori(te) nimi (nimed) ja kontaktandmed.
Tööd esitatakse žüriile anonüümselt, võistleja kontakt on teada vaid žürii sekretärile ja seda žüriile hindamise käigus ei edastata.
Võistlus on avalik ja üheetapiline. Osalema on oodatud arhitektid, kuraatorid, kunstiteadlased jt. Vähemalt üks kuraatorite meeskonna liige peab olema Eesti Arhitektide Liidu või selle noortesektsiooni liige.
 
Ootame rohket osavõttu!
 
Eelmised kuraatorinäitused:
2012 „LASN” – Tallinna Lasnamäe linnaosa rehabiliteerimise võimalused. Kuraator Reedik Poopuu.
2014 „Mängiv inimene. Kaheksa visiooni lasteaedade arhitektuurist“ – lasteaedadele uute ruumiliste ideede leidmine. Kuraatorid Karin Tõugu ja Kadri Klementi.
2016 „Kuhu kadus euro?“ – tagasivaade 2006-2015.a. Euroopa Liidu toetuste eest ehitatud keskkonnale ning analüüs, milliste tingimuste koosmõjul sünnib eurotoetuste abil kvaliteetne ruum. Kuraatorid Karin Bachmann, Merle Karro-Kalberg, Anna-Liisa Unt
2019 „Liginull“ – üks võimalik vaade küsimusele, kas ja kuidas peaks arhitektuur reageerima ärevatele teadetele meie koduplaneedi ülekuumenemisest. Kuraatorid Mihkel Tüür, Eik Hermann, Rene Valner.
Eesti Arhitektide Liit
 
Võistluse statuut
Tagasi üles