A-galerii avatud konkurss: AKNAD

15.09.2020

Kutsume Sind kandideerima tulevale näituseaastale A-galerii AKENDEL.
 
AKNAD on A-galerii mikronäituste platvorm, millega alustasime 2019. aastal, et pakkuda kaasaegse ehtekunsti valdkonnas tegutsejatele võimalust näidata uut või varem nähtud loomingut kompaktses formaadis ning laiendada A-galerii näitusepinda avalikku ühiskasutatavasse linnaruumi.
 
AKENDELE on oodatud nii üksikprojektid kui kollektiivselt loodud väljapanekud, mis puudutavad kaasaegset ehtekunsti ning käsitöölisi praktikaid visuaalkultuuri kontekstis. AKNAD on  samavõrra välja- kui sissevaatamiseks. Seepärast mahub akendele ka loomingut, mis võtab lähtepunktiks ehtekunsti ning on sündinud koostöös keha ja ruumiga tegelevate valdkondadega – disain, mood, visuaal- ja etenduskunst ja arhitektuur.
 
AKNAD on Tallinna vanalinnas Hobusepea ja Pika tänava nurgal. AKNAD on loodud 1891. aastal kullassepaäri vaateakendeks. AKNAID on viis – üks suur ja neli väikest. AKNAD ootavad möödujaid ööl ja päeval, iga ilmaga.
 
Konkursil osalemiseks palume esitada:
nimi
kontaktandmed
osalev(ad) kunstnik(ud)
projekti kirjeldus (2000-2500 tm)
teoste kirjeldus
projektiga seotud visuaalne materjal (kuni 5 fotot/joonist)
tööde eksponeerimiseks vajalik tehnika ja/või eritingimused
osaleja(te) CV(d) ja portfoolio(d)
näituse eelistatud toimumisaeg (kuu/kvartal)
 
A-galerii aknapinnad on mõõtudega 220x140x48 cm (kõrgus/laius/sügavus), välja arvatud Hobusepea tänava poolne suur aken mõõtudega 220x300x85 cm. Akendel on laes konksud riputamiseks, valgustid ning pistikupesad. 
 
Kulud, mis on seotud näituse ülespaneku, produktsiooni ja avamisega, katab kunstnik. A-galerii saab väljastada kinnituskirja toetuste taotlemiseks. Näitused vahetuvad ligikaudu kuue nädala järel.
 
Taotluste esitamise tähtaeg on 14. oktoober 2020.
 
Taotlused palume saata aadressile info [at] agalerii.ee manusena ühte zip-faili pakituna või galerii postiaadressile A-galerii, Hobusepea 2, 10133 Tallinn.
Taotlus loetakse esitatuks kui see on saadetud õigeaegselt ning  lisatud on kõik nõutud info ja materjalid.
AKENDE programmi projekte hindab žürii. Programmi kinnitab A-galerii juhatus ja kuraator Sille Kima. Teated näituseprojekti valituks osutumise kohta saadame alates 29. oktoobrist 2020.
 
Lisainfo:
Sille Kima
E-post: info [at] agalerii.ee
Tel: +372 5562 4384
Tagasi üles