Evald Okase Muuseumi suvekool

07.08.2019

10.08. – 11.08. kell 12.00
Estampgraafika, juhendaja Marje Üksine
Kahe päeva jooksul on osalejal võimalus teha oma soovi kohaselt üks või mitu graafilist lehte. Sissejuhatuseks tutvume maestro Evald Okase vastavate töödega. Meie kasutame oma töös klassikalise estampgraafika lihtsamaid, käepärasemaid tehnikaid. Esimesel päeval valmistab kursuslane ette ühe või mitu trükiplaati. Teisel päeval trükitakse, kasutades selleks spetsiaalseid sügavtrükivärve. Tulemus võib meenutada väikest akvarelli. Ühest plaadist saab teha mitmeid, ka erivärvilisi tõmmiseid. Lõpuks signeeritakse valminud töö ja võetakse koju kaasa. Graafiline leht on sobiv ja hinnaline kingitus!
Kursuse maht (kaks päeva): 10h; grupis 10 inimest
Kursuse maksumus (kaks päeva): 70€ (materjal hinna sees)

 

12.08 – 13.08. kell 11.00
Akvarell, juhendaja Orest Kormašov
Akvarellitehnika kasutamine ulatub tagasi iidsetesse aegadesse ning on mitme erineva kultuuri osa üle maailma. Paberi kasutuselevõtt mängis olulist rolli ka akvarellmaali arengus. Kursuse eesmärk on akvarelli kui ühe maalitehnika tutustus.Akvarelli erinevad tehnilised võimslused: maalimine märjast märga; maalimine kihtamisi. Õppuritel on võimalus isesvalt mõelda, teha valikuid. Tutvustatakse akvarelli võimalusi kaasajal. Anda oskused oma töö lõpuleviimiseks ja eksponeerimiseks.
Kursuse maht (üks päev): 4h
Kursuse maksumus (üks päev): 25€

 

14.08. kell 11.00
Krokii (akt akvarelliga), juhendaja Kaisa Puustak
Krokiid võluvast naisest. Eesmärk on saavutada vahetu, spontaanne suhtumine.Mida kiirem oled seda osavam. Kasutakse akvarellvärvi erinevaid võimalusi.
Kursuse maht (üks päev): 5h
Kursuse maksumus (üks päev): 35€

 

15.08. kell 12.00
16.08. kell 10.00

Vesi värv ja paberlõige, juhendaja Maria-Kristiina Ulas
Töötoas kombineerime akvarelli paberlõikega. Lõikamine lisab voolavatele värvidele täpsust ja pakub loomingulise tõlgenduse jaoks lõputuid võimalusi.
Musta siluettpaberi maagia. Lõikamise teravus ja vesivärvi sulavus. Lõigete lisamine läbipaistvusele. Joonistamine kääridega (Henry Matisse’i väljend oma paberlõigete kohta) ja maalimine pintslitega.
Paberlõige ja akvarell on mõlemad palju võimalusi pakkuvad tehnikad, ühendatuna loovad nad ootamatuid tulemusi. Teemad leiame sisemisest ja välisest reaalsusest.
Kursuse maht (üks päev): 4h
Kursuse maksumus (üks päev): 25€
 
Evald Okase Muuseum
Tel: +372 554 9024
E-post: eo.muuseum [at] gmail.com
www.evaldokasemuuseum.ee
Karja 24, Haapsalu, 90503
T-P 12-18
Suvekool 2019
http://www.evaldokasemuuseum.ee/suvekool/index.html
Tagasi üles