Diana Tamane näitus KORDON Konteinergaleriis

11.09.2020

Juba järgmisel nädalal Vananaistesuvel Hiiumaal, laupäeval 19. septembril kell 16:00 avame Kordoni Konteinergaleriis selle suve viimase näituse Diana Tamane videoinstallatsiooni „Kirjad emalt III, Mõšanin”. Järgneb kunstnikuvestlus  (Kordon Artist Talk) autori ning Laura Tootsi (EKKM) vahel. Oled väga oodatud!
 
Diana Tamane eksponeerib Konteinergaleriis oma kõige uuemat teost, mis on valminud just nüüd viibides Kordoni residentuuris. Videoinstallatsiooniga jätkab Diana oma perekonna temaatikat: Diana ema on kaugsõiduautojuht, kes kevadisest koroonakriisist räsitud Euroopa teedel mõõdab tuhandeid kilomeetreid. Oma kirjas tütrele avab ta oma igapäevamõtteid inimese ja tehnoloogia kohtumisest loodusega: „Niisiis, tütreke, lugu meie pinevast rajatagusest elust maikuus on üldjoontes selline: Ööl vastu kuuendat peatusime pärast üheksatunnist sõitu La Junkeris. See on see Kataloonia linnake Hispaania ja Prantsusmaa piiril, millest olen vist sulle juba rääkinud. Seal on meie „kohustuslik bensukas“ enne Hispaaniast lahkumist. Me ööbime seal sageli, sest Prantsusmaal on kuni Lyonini ohtlik ööks peatuma jääda. Väga tõenäoline, et hommikuks on paak tühjaks tehtud. Aga pärast tankimist tähendab see ligemale 1200 liitrit, mille eest me ise vastutame. Koidikul asusime teele. Volodja läks ümber auto ja istus rooli taha. Ise räägib: mul on juba mingid jamad, tundus, nagu rott oleks üle jala sibanud. Mina vastan: need on veresooned, istuv amet… Harilikult kulub mul täpse diagnoosi panemiseks mõni sekund – mis tahes sümptomite korral. Ega muud kui sõitsime oma Murcia virsikute koormaga Varssavi poole edasi. Töötasime terve vahetuse, 1300 kilomeetrit, ja peatusime pärast järjekordset üheksatunnist otsa kella kahe paiku öösel Nürnbergi all...“
 
Diana Tamane on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli (BA) ja LUCA Kunstikooli Brüsselis (MA), läbinud HISK-i residentuuri Gentis ning elab ja töötab Tartus. Tamane teosed valiti Eesti Fotokunstimessil (2017) mainekasse Winterthur Museumi kogusse. Ta on võitnud kunstipreemia Friends of the S.M.A.K. ja Riia kaasaegse kunsti keskuse kim? residentuuripreemia (2019), millega ta sai töötada Artporti residentuuris Tel Avivis. Tema isikunäitused on toimunud muu hulgas De Vereniging S.M.A.K. kunstimuuseumis Gentis (kuraator Nadia Bijl, 2020), ISSP galeriis Riias (kuraator Evita Goze, 2019), Sint-Lukase galeriis Brüsselis (koos Mark Raidperega, 2017), Surplus Art Space’is Wuhanis (kuraator Lu Mingjun, 2017),Riia kaasaegse kunsti keskuses kim? (2016), Tartu Kunstimajas (2015). Ta on osalenud Survival Kit 10.1 festivalil Riias (kuraatorid Solvita Krese, Inga Lāce, Àngels Miralda, 2019), 1. Riia biennaalil (kuraator Katerina Gregos, 2018), Kathmandu triennaalil (kuraator Philippe Van Cauteren, 2017).
 
Diana viibib Kordoni residentuuris 24.08-24.09.2020.
 
Hiiumaal tegutsev kunstiresidentuur Kordon käivitas Konteinergalerii kaasaegse kunsti ja ruumiprojektide loomiseks, et suhestuda globaalsel tasandil aktuaalsete teemadega lokaalses kontekstis.
 
Installatsioon on avatud Ranna 1, Kärdla kuni 27. september 2020
 
Kordoni Konteinergaleriid toetavad:
Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Hiiumaa Vald, Eesti Sisearhitektide Liit, Wermstock, Floorin, Vivarec, Interstudio, Hals Interiors, Lincona, Moodne Valgustus, Fagerhult, Hansgrohe/AXOR, Borg, Vitra Vannitoad, Intera, Peeter Kangur
 
Kordon Artist Talki toetab:
Eesti Kultuurkapital
 
Lisainfo:
Urmo Vaikla
Tel: +372 5010930 
E-post:  urmo [at] kordon.ee
www.kordon.ee
www.dianatamane.com
Tagasi üles