Arrak 21. sajandil!

09.03.2020

Respekteerides tervist on Haus Galerii kuni 1. maini 2020 juhuslikele sisseastujatele suletud. Oleme avatud vaid külastajatele eelneva kokkuleppe alusel tavapärastel tööaegadel E-R 10 – 18 ja L 11- 16. Soovist galeriid  külastada saate meile samal või eelneval päeval teada anda. Vastame operatiivselt kõigile e-kirjadele ja telefonidele kuna keegi meist on alati galeriis olemas.  
 
Lisainfo:
Tel: +372 6 419 471
Gsm: +372 52 77 334
E-post: haus [at] haus.ee  
 
Olete kutsutud Jüri Arraku näituse avamisele esmaspäeval, 9. märtsil kell 18.00 Haus Galeriis.
 
21. sajandi Arraku kohta, kes on tänaseks 83-aastane, ei saa me kindlasti öelda, et tema elu on nüüdseks rahunemine ja seisatumine kusagil maailma imelisel äärel, kus tüünes harduses kõigele tagasi vaadata.  Jüri Arrak elab oma elu ja loomingut kire ja julgusega,  olles täpselt see, kes ta on.  Maalib ja joonistab nagu muiste ning selle aasta alguses võttis Jüri uuesti naisegi, nüüd siis Kai Arraku, kellega koos ilma asjade üle mõelda ja elu-olu jagada. Kirjanikunime all tuntud Kai Kask on Jürist inspireerituna raamatulehekülgi kokku pannud ja Jüri omakorda nii Kaid kui ka Kaist ajendatud naisolemust oma piltidel kujutanud. Hausi näitustki valmistas paar koos ette, mida on galeriis selgelt tunda. Arraku viimase aja maalide ja joonistuste kõrval on väljas portree Kaist ning näitusesaalist leiab Kai kirjutatud raamatuid ja dialoogivormis loo sellest, kuidas nad Jüriga „Arraku 21. sajandi“ näitusepealkirja ja pilte valisid. Eks Jürist ja Kaist ikka sosistatakse uudishimulikult seda ja teist, aga elu on elu ja inimene on inimene, ning selline Jüri 21. sajandil on – õnnelik.
 
Tõsi on, et Arraku loomingu sügavamaks mõistmiseks  tuleb teda kuulata. Jüri ei ole pelgalt kunstnik värvide ja kummaliste märkkujundite maailmas, vaid filosoof. Tema elukogemused ja vaated, nii maisele kui taevasele, ateistlikule kui religioossele, kodusele kui kosmilisele, aga ka mehele ja naisele, moodustavad lahutamatult olulise osa selle nn. arrakliku loomingu olemusest.
 
Haus on Jüriga pikki tunde intervijuusid teinud ning Jürit ja tema mõttemaailma jäädvustanud.  Lugusid Jüriga ja Jürist saab galerii näitusesaali ekraanil ka mõned päevad peale avamist näha. Need lühikesed filmilõigud on nopped Haus Films’is hetkel töös olevast pikemast filmist Jüri Arraku elu ja loomingu ainetel . 
 
Haus Galerii näitusel „Arrak 21. sajandil“ eksponeeritud viimase aja maalid ja joonistused ei kõnele läbi Jüri figuurkujundi mitte enam niivõrd sotsiaalsetel teemadel, nagu Arrakule tihti omane on, vaid pigem puudutavad need kõige kõiksusega põimumise momenti. 
 
Vaata näituse töid ja loe lähemalt siit.
 
Näitus jääb avatuks 4. aprillini 2020.
 
Lisainfo:
Haus galerii
Piia Ausman
E-post: haus [at] haus.ee
Tel: + 372 641 9471
 
Uus tänav 17, 10123 Tallinn
E–R 10.00–18.00
L 11.00–16.00
www.haus.ee
Tagasi üles