Anonymous Bohi näitus „Meeletempel“

11.10.2019

Alates 11. oktoobrist on võimalik Pärnu Kunstnike Maja galeriis külastada Al Paldroki alias Anonymous Bohi isiknäitust „Meeletempel“.
 
Meeletempel on avatud teadvuse teekond. Interaktiivsuse ruum, mis paneb teelolija tuledeviirgu ja füüsiliste objektide kaudu avama uued portaalid visuaaluniversumisse. Loome kontakti universumi vaimse tuumaga - füüsilise ning psüühilise energiaga. Näitus toimib kogemuste päästikuna - algatajana ja tõukejõuna. Meeletempel on sisemine metaruum post-digitaalrevolutsiooni ühiskonnas. „Anonymous Boh on loonud peatumatute ülemaailmsete tuuride, performance`ite, näituste ja publikatsioonidega ühe kõige esinduslikuma, märkimisväärsema, ajakohasema ja transformatiivsema kunstiliikumise ajaloos,“ kirjutas Ameerika kirjanik Ron Whitehead.
 
„Juhina on Boh nagu meie ajastu Wild Bill Hickok, P. T. Barnum, Alfred Jarry, Tristan Tzara, Ezra Pound või Orson Welles. Boh, kes rakendab kõiki kunstimeediumeid vahenditena Non Grata Diverse Universe'i globaalsetes performance`ites, näitab meile mitte ainult seda, kus me hetkel oleme, vaid ka loob meile hiljem mõistetavaid visioone postapokalüptilisest absurdsusest mänglevalt kaleidoskoopilisel maastikul,“ lisas Whitehead.
 
Raivo Kelomees kirjutas, et Anonymous Boh tegutseb juba aastaid raamidevälisel territooriumil, kus kunstiobjekt on lakanud olemast füüsiline teos.„Etenduskunstigrupi Non Grata kureerimine tähendab omamoodi koolkonna loomist, mida on iseloomustanud performance´id juhuslikes keskkondades ja interjöörides. Eestis alternatiivse kuulsuse omandanud Boh on Non Grataga sööstnud tagasi vaatamata globaalsele kunstimaastikule. Kümnetes linnades teostatud performance´id, kunstituurid Euroopas, Aasias ja Ameerikas on teinud alternatiivimainega nongratakatest sõltumatu loomekollektiivi, kes on mujal tuntumad kui Eestis.“
 
Kunstiteadlase Marian Kivila sõnul on Anonymous Boh kunstnik, kelle jaoks loomeprotsess ühe teose ümber võib kesta lõputult. „Nii otsib ta viise, kuidas dokument kord kadunud teose täiendusena konteksti tagasi asetada, kord aga just sellest välja rebida ja uute tähendustega küllastada. Bohi varasematel näitustel on esitatud dokumenteerivaid fotosid – nii, nagu nad on – või tekitatud hoopis olustikke, milles lavastus imiteerib performance'it.“
 
Näitus on avatud 11.10.-2.11.2019
 
Lisainfo:
Jan Leo Grau
Pärnu Linnagalerii
Nikolai 27 / Uus 4
galerii [at] linnagalerii.ee
Tel: +372 506 5354
www.linnagalerii.ee
T-R 11.00-17.00 L 11.00-14.00  
Tagasi üles